3 מושגים בסיסיים שחייבים לברר לפני קניית דירה

לפני קנייה של דירה, קונה הדירה עסוק בפרטים רבים הקשורים לעסקה ולפעמים הוא עלול לשכוח את הדברים החשובים, שמסוגלים להפיל לטמיון את כל הקנייה או את התועלת מהקנייה. העיסוק במראה הדירה, במיקומה ובגודלה משכיח לפעמים מהקונה שעליו לברר פרטים חשובים שבלעדיהם, גם אם הוא יראה לנגד עיניו 4 חדרים, זה יהיה בעצם רק שלושה, עקב צו הריסה למשל, שהוצא נגד בעל הדירה. המצב הטוב ביותר הוא להתייעץ כבר עכשיו עם עורך דין ליטיגציה אזרחית.

3 מושגים בסיסיים שחייבים לברר לפני קניית דירה

יותר ויותר אנשים שקונים היום דירה, מגלים לאחר חתימה על החוזה, כי פרטים שונים שלא ידעו מעמידים את שיעור הרווח או את ההנאה מהעסקה בספק. זה מוכר לכם? האם גם אתם נמצאים לקראת קניית דירה, או שכבר חתמתם על עסקה וגיליתם דברים חדשים בקשר לדירה? על 3 מושגים בסיסיים אבל חשובים שרוכשי דירות חייבים לברר – במאמר שלפניכם.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

מושגים בסיסיים שחייבים לברר לפני קניית דירה
מושגים בסיסיים שחייבים לברר לפני קניית דירה

מה חייבים לברר לפני קניית דירה?

  1. חובה לברר את זהות בעלי הדירה החוקיים, שכן יכול להיות לדוגמה, שמדובר ביורשים שמוכרים את הדירה ללא הסכמת שאר היורשים וכדומה. הדבר יכול לגרום למשיכת זמן, לעוגמת נפש ולהפסדים כספיים.

2. חובה לברר אם הדירה אינה מעוקלת או משועבדת למאן דהו. מלבד שיעבוד של הדירה לבנק שממנו הוציא מוכר הדירה בזמנו את הלוואת הדיור (משכנתא). כי אם הדירה מעוקלת או משועבדת (מלבד כאמור לבנק נותן המשכנתא) הדבר יעכב את העברת הדירה לרשות הקונה וכן את רישום הבעלות אצל רשם המקרקעין. מה שעלול לגרום לו הפסדים ועוגמת נפש.

3. חובה לבדוק אם אין צו הריסה או צו מניעה כלשהו על הדירה.

גם כאן אם ישנו צו הריסה בתוקף על הדירה או צו מניעה הדבר עלול לגרום לקונה הפסדים ועוגמת נפש. הקנייה לא תבטל את צו ההריסה או המניעה.

איך מבררים את כל הפרטים האלו? מזמינים את נסח הטאבו העדכני ביותר וכמו כן, מתייעצים עם עו"ד מקרקעין תל אביב שיכול לבדוק מי הם בעלי הדירה החוקיים שמותר להם למכור את הדירה ללא כל הסתייגות או אישורים נוספים.

לסיכומו של דבר – מה צריך לעשות לפני קניית דירה?

יותר ויותר אנשים שקונים היום דירה, מגלים לאחר חתימה על החוזה, כי פרטים שונים שלא ידעו מעמידים את שיעור הרווח או את ההנאה מהעסקה בספק. כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שלא תהיו מופתעים לאחר עריכת החוזה, חשוב לברר את זהות בעלי הדירה החוקיים, לברר אם הדירה אינה מעוקלת או משועבדת ולבדוק אם אין צו הריסה או צו מניעה בתוקף על הדירה.

עכשיו תורכם, עד עכשיו הצגנו בפניכם 3 מושגים בסיסיים שקוני דירות חייבים לברר לפני קניית דירה. עכשיו הבמה כולה שלכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? האם יש מושגים שהייתם מוסיפים מעבר ל-3 המושגים שהצגנו במאמר? אנא, שתפו אותנו כדי שכולנו נוכל ללמוד ולהתקדם.

הצעד הבא שלכם להצלחה בקניית דירה הוא לברר את הפרטים שהזכרנו במאמר. אם אהבתם, שתפו את המאמר עם חברים. אם אתם רוצים לקבל מאתנו עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית בדיני מקרקעין, כגון לגבי סכסוכי שכנים פסקי דין וכן לגבי בריכה עילית היתר ועוד, בקרו במאמרים הרבים באתר וכמו כן תאמו אתנו פגישת ייעוץ חינם.

בברכה

משרד עורכי דין מקרקעין קולודני ושות'

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button