היתר לבריכה

היתר לבריכה היינו השלב הראשון בדרך לימי קיץ צוננים. יש להוציא היתר לבריכת אינטקס וכמעט לכל סוג של בריכה פרטית. היתר לבריכה עילית כמו גם היתר בריכה במרפסת הוא הליך שיש להכיר וזאת על מנת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. האם צריך היתר לבריכה על מנת להקים אותה או שניתן בדיעבד? כמה עולה היתר לבריכה ועוד.

היתר בריכה הוא נושא רחב המחולק לתת קטגוריות של נושאים כמו היתר לבניית בריכה פרטית – כמובן שיש תקנות שונות לקבלת היתר בניה ציבורית או היתר בניה לבריכה פרטית – נושא חשוב ללמוד אותו יהיה בריכה ללא היתר בניה ומה ההשלכות. האם בניית בריכה עילית היתר ואישורים שונים מבריכה על הקרקע וכדומה.

היתר לבריכת אינטקס – היתר לבריכה עילית

היתר לבריכה עילית
היתר לבריכת אינטקס

האם צריך היתר לבריכה – יש נטיה לבנות בריכה ולחשוב על אישור אחר כך, אך השתלשלות עניינים שכזו יכולה לגרור קנסות ופוגעת בסיכוי לקבל היתר בריכה במרפסת כמו גם היתר בריכה בחצר וכדומה. יש להכיר כי לכל רשות מקומית תנאים שונים משלה למתן היתר לבניית בריכה. כאשר יש היתר לבריכה אפשר לומר שהשלב המורכב הסתיים, למעשה הקושי בהוספת בריכה לבית היינו בפן החוקי והסדר תוספת שכזו. לרוב יהיה בהיתר על בעל הנכס לדאוג כי הבריכה תעמוד בתקנים הנדרשים ותשאר בתוך קווי הבניין תוך שמירה על המרחקים מקוי מגרש השכנים.

ליקוי בניה – למה צריך היתר לבריכה? הועדות לתכנון ובניה רוצים לוודא כי בריכה כזו או אחרת לא תהווה מטרד, לכן קבלת ההיתר תהיה תוך עמידה בתנאי ההיתר לפרטי פרטים. כמו כן המוסדות האחראיים על כך מנסים לדאוג שיהיה מצב של שוויון ואיזון בין התושבים באותה העיר, רשות.

היתר בריכה – האם צריך היתר לבריכה ?

היתר בניה לבריכה פרטית
היתר בריכה
היתר לבניית בריכה פרטית

בריכה עילית היתר – היתר לבריכת אינטקס  וכו.. אחת הסיבות להיתר היא התערבות במיקום הבריכה. לדוגמה תוכנית בניין עיר לעניין בריכות תוכל שתהיה לה העדפה לבנות בחזית הבית או לצידו או מאחוריו וזאת במחשבה על מספר גורמים יחד. למשל במטרה של שמירת מרחב ציבורי פתוח ובמחשבה על הולכי הרגל ומראה חזית שאינה סגורה ומרווחת. לדוגמה יש להכיר כי מפני הגורם הטופוגרפי רשויות התכנון ירצו שתהיה בניה של בריכה היכן שאין הפרשי גובה גדולים, בחזית הבית. ולמרות רצונות שונות של רשויות כאלו ואחרות, ניתן לבקש חריגות ולפרט סיבות כאלו ואחרות בהתאם לרצון למקם את הבריכה בנקודה שונה מאשר שכיוונו אליה בהוראות הרשות המקומית.

היתר לבניית בריכה – מה בודקים? היתר בניה לבריכה פרטית                 

היתר בריכה במרפסת
היתר לבריכה עילית

 

היתר לבניית בריכה פרטית – האם צריך היתר לבריכה כשאין התנגדות שכנים? כן, הקנסות הם ללא קשר להתנגדות. לרוב לפני מתן היתרי בניה לבריכות יבדקו אם יש משהו בבניה שיפגע בטבע הסביבתי שלא לצורך, לדוגמא עצים ותיקים שיש לשמרם וכדומה. כאשר מבקשים חריגה כלשהי תיבדק הבקשה באופן של אפשרות חלופית, האם ישנה אפשרות נוספת לפתרון הבעיה שבגינה הוגשה בקשה לחריגה.

במידה ואתם רוצים להוציא היתר והשכנים מתנגדים לכך או אינכם יודעים איך פנו אלינו ונוציא עבורכם את ההיתר בהקדם. לפעמים אתם מוצאים את עצמכם  מתנגדים להיתר כי השכן בונה בריכה, אך גם להתנגד חשוב לדעת כיצד. לא כל התנגדות מתקבלת ולא פעם תמצאו את עצמכם בערערים ובבזבוז זמן וחשוב לפעול נכונה כבר מהשלב הראשון, עדיף טרם תחילת הבניה.

בריכה ללא היתר בניה - בריכה עילית היתר
היתר בריכה – היתר לבניית בריכה פרטית

עורך דין התנגדויות לתכנית בניה – בריכה ללא היתר בניה אינה מומלצת. בכל הקשור אל היתר בניה לבריכה פרטית חשוב להכיר את טעוני השכנים ולהכיר כי גם במידה והבניה נעשתה לפי הוראות ההיתר יכולים השכנים להתלונן על מטרד. בניה שנעשתה  בניגוד להוראות לא פעם יוצא לה צו הריסה.

איך יודעים אם נחשב מטרד או לא

מתי מתנגדים לתכנית בניה – כיצד יודעים האם הבניה מהווה מטרד? אין דרך וודאית לדעת וזהו הליך בין שני הצדדים שיטענו טענות שונות, אך לרוב העניין המרכזי יהיה מושפע הרבה מהשימוש בבריכה, כמו באילו שעות נעשה השימוש ומה רמת הרעשים והעוצמות. יש הבדל בין בריכה המשמשת זוג או משפחה לבין מוקד לחגיגות והתכנסות של אנשים רבים יותר, ימי הולדת וכדומה.  עוה"ד נועם קולדוני ועמוס אילן מסבירים כי "לא ניתן לדעת מראש את כלל ההשלכות של בניית הבריכה. גם אם נגרם רעש בלתי סביר, יש כלים לטפל בכך.

היתר לבריכת אינטקס
היתר לבריכה

גם שימושים אחרים בחצר עלולים להוות מטרד, וייתכן שדווקא בריכה החוצצת בין החצר לשכנים, תפחית רעשים אלו". במידה ואתם זקוקים לייעוץ הנושא כמו גם בנושאים נוספים הקשורים אל סכסוך שכנים וחריגות בניה תוכלו לפנות אל משרדנו המתמקצע בדיוק בנושאים אלו. אנו מאמינים במיומנות וידע כמו גם ביחסי אנוש ושירות אישי ויסודי בכל מקרה ומקרה. כאשר נמצאים במצבי שכנות לא נעימים עניין זה מכביד על חיי היום יום וחבל. במידה ואתם רוצים להכיר לעומק את נושאי ההיתרים, התנגדויות ועוד תוכלו לעיין בדפי האתר

היתר לבריכה | היתר לבריכת אינטקס | היתר לבריכה עילית | היתר בריכה במרפסת | האם צריך היתר לבריכה | כמה עולה היתר לבריכה | היתר לבניית בריכה | היתר בריכה | היתר לבניית בריכה פרטית | היתר בניה לבריכה פרטית | בריכה ללא היתר בניה | בריכה עילית היתר

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button