מחפשים עו”ד ליקויי בנייה? משרד עו”ד קולודני מלווה ומייצג רוכשי דירות חדשות מול קבלנים וחברות בניה הן במטרה לתקן ליקויי בניה והן לצורך קבלת פיצויים בגין ליקויי בנייה. הטיפול המשפטי בנושא תביעות ליקויי בניה כולל עבודה עם שמאים, מומחים, חברות בדק בית, מהנדסי בנין, במטרה לתת מענה מקיף לשם השגת היעדים, לרוכשי דירות חדשות בהן מתגלים ליקויי בנייה.

ליקויי בנייה

משרד עו”ד קולודני מלווה את לקוחותיו בהתמודדות במסגרת ההליך הסבוך והמקצועי של תביעות ליקויי בניה, תוך שהוא מעניק ללקוחותיו את הייעוץ והטיפול המשפטי הרלבנטיים. משרדנו יוכל לסייע לכם בליווי מקצועי, לקבלת פיצויים מהחברה הקבלנית.

הסבר בוידאו על ליקויי בנייה:

באיזה שלב כדאי להגיש את תביעות ליקוי בניה נגד קבלן?

בעת קבלת מפתחות הדירה החדשה, כדאי לערוך פרוטוקול מסירה בו זכאים רוכשי הדירה לרשום את כלל הליקויים שהם מגלים באותה עת. תקופת הבדק השנתית היא מועד ארכה מסודר לגלות אם ישנן נזילות, או ליקויים נוספים (המפורטים בהמשך). יש ליידע את הקבלן בדבר כל ליקוי או פגם המתגלה, ולשלוח מכתב, בדואר רשום עם העתק בפקס ובדוא”ל לקבלן המבצע ובו דרישה לתקן את הליקוי. ככל שמדובר בפגם או בליקוי חמור, המפריע בצורה משמעותית לנהל חיים סבירים בדירה, דרשו מהקבלן שיתקן את הפגם בדחיפות. במידה והליקויים מהותיים ואין דרך להגיע לעמק השווה עם הקבלן ולא נראה שיש התקדמות מהותית ניתן להגיש תביעה כבר בשלב זה.

יש לאפשר לקבלן את ההזדמנות והאפשרות לבצע כל תיקון שברצונו לבצע, בלא להתנות תנאים כלשהם ולאפשר לו לתקן לפי הבנתו. ככל שהקבלן יתקן את כל הליקויים, בזה יסתיים הענין תוך תקווה כי לא יתגלו בעתיד ליקויי בנייה ופגמים נוספים.

במידה והקבלן יסרב לבצע את התיקונים, כולם או חלקם, למרות ההזדמנות שנתנה לו, זה השלב בו יש להחליט, האם מגישים את התביעה לבית המשפט. במידה ובוחרים במשרדינו, הטיפול המשפטי של המשרד כולל;

  • תכתובת משפטית בטרם הגשת תביעה בשל ליקויי בניה.
  • ניהול משא-ומתן עם הקבלן בדרישה לתיקון ליקויי בניה.
  • פיצויים כספיים בגין איחור במסירת חזקה וירידת ערך הדירה.
  • הפניה למומחים לשם בדיקת הנכס וקבלת חוות-דעת מקצועית על ליקויי הבניה, לצורך הגשה לבית המשפט.
  • גיבוש אסטרטגיה לטיפול בליקויי הבניה מול החברה הקבלנית.
  • הגשת תביעה לבית המשפט בגין ליקויי בניה.

שימוש בשירותי שמאי מומחה, נדרש בכדי לפתוח בהליך משפטי. בחוות דעת לעניין ליקויי בניה נכללים בין היתר; סטיות ו/או חוסרים לעומת המפרט הטכני, ליקויי בניה של אי-התאמה לתסריטים ותוכניות וחריגות בניה, ליקויי בניה טכניים באופן ביצוע עבודות הבניה, ליקויי בנייה בטיב חומרי הבניה ובאביזרים, פיצוי לקבלת דיור חלופי עקב איחור במסירה, פיצויים בגין ירידת-ערך של דירה עקב ליקויי בניה. ליקויי בניה המרכזיים הינם בנושאי איטום , במערכת חשמל, במערכת אינסטלציה לרבות ביוב ,ניקוז, ליקויים מבניים הנדסיים בנכס וליקויי בניה אקוסטיקה רעש, בידוד.

ניתן לעתור לבית המשפט למספר סעדים:

1. חיוב בתיקון ליקויי בניה, כלומר, לאכוף את האחריות לתקן בפועל את ליקויי הבניה בנכס ובמידה וזה לא מתאפשר, סעד כספי.

2. פיצוי בגין ירידת-ערך הנכס עקב ליקויי בניה.
3. פיצוי כספי בגין איחור במסירה.
4. פיצוי בגין נזקים נלווים, דוגמת: עוגמת נפש עקב הפגיעה בהנאה מהנכס, דיור חלופי, הוצאות, אובדן הכנסות עקב אי-השכרת נכס המיועד להשקעה ועקב הפסד ימי עבודה בנושא.

לסיכומו של עניין הליך הגשת תביעות ליקויי בניה הינו הליך מקצועי, אשר דורש מומחיות וניסיון של עו”ד ליקויי בניה (עו”ד מקרקעין). משרדינו מתמחה בתחום זה וישמח לתת לך מענה בפגישת יעוץ.

משרד עו”ד קולודני ושות’

משרד עו”ד ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב.
המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.
משרד עו”ד קולודני ושות’

Latest posts by משרד עו”ד קולודני ושות’ (see all)