סכסוכי שכנים

סכסוכי שכנים
סכסוכי שכנים

עורך דין סכסוכי שכנים המגיע עם וותק וניסיון עשיר בתחום. מצב כזה בשכנות יכול לגרום ללחץ , כעס, ותחושות לא נעימות. נרצה לפתור בדרך המהירה הטובה ביותר מצב סבוך זה על מנת שיהיה אפשר לחזור בהקדם לאורך חיים מאוזן ורגוע. עורך דין סכסוכי שכנים ברמת גן – קולדוני , מסביר שבניגוד לסכסוכים במקומות שונים עם אנשים שלא תמיד רואים, סכסוכי שכנים בביתם משותפים הוא מעיק שכן זה הרבה פעמים זה המקום בו אתה גר ונמצא ביום יום

עורך דין סכסוכי שכנים – בית פרטי מול בית משותף:

עורך דין סכסוכי שכנים ידע לטפל באופן שונה במקרים שונים. יכול להיות סכסוכי שכנים בבתים משותפים ויכול להיות סכסוך שכנים בבית פרטי.  במידה ומדובר על סכסוך בין שכנים בבית משותף נתחיל בלשמוע את רקע המקרה הספציפי שלכם. בתור עורך דין סכסוכי שכנים אני מאמין כי יש לשמוע את פרטי הסיפור גם על מנת לבחור את דרך הפעולה המתאימה ביותר וגם על מנת לפרוק רגשות שיש בנושא ולהחליט על המשך הדרך באופן הגיוני שיועיל ללקוח ויקדם אותו. עורך דין סכסוכי שכנים טוב ידע לגשת באנושיות ודרכי שלום כמה שאפשר ולהביא את הלקוח לתוצאות הגבוהות ביותר.

 

עורך דין סכסוכי שכנים
עורך דין סכסוכי שכנים

עורך דין סכסוכי שכנים בבתים משותפים

בתור עורך דין סכסוכי שכנים אני יכול להעיד כי סכסוך בין שכנים בבית משותף לצערנו הוא נפוץ. החיים בבית משותף מייצרים ממשק רחב בין השכנים בשלל סוגיות. הקרבה והצורך בשיתוף פעולה במקרים רבים מביאה את הסיטואציה של החיים בבית המשותף לחוויה שלעתים עשויה להיות לא פשוטה ולגרום סכסוך בין שכנים בבית משותף.

סכסוכים אלה עשויים לבוא לידי ביטוי במגוון תחומים כמו לדוגמא: נזילות מדירה אל דירה, סכסוך על גדר משותפת, חנייה בבית משותף, סכסוכי רעש, סכסוכים על תחזוקת הבניין, סכסוך על תשלומי ועד, סכסוך על השימוש בחצר המשותפת, סכסוך שכנים באשר לקיום פרויקט תמ"א 38, כאשר כל צד סבור שהוא נפגע, או שהצד השני מרוויח יותר כך יש סכסוכי שכנים תביעה בדרך כלל היא עניים של זמן.

סכסוך בין שכנים בבית משותף
סכסוך בין שכנים בבית משותף

סכסוכי שכנים בבתים פרטיים

התפיסה לפיה "ביתו של אדם מבצרו" באה לידי ביטוי בבתים פרטיים ביתר שאת. לכן, כל פגיעה של שכן במרקם החיים של זולתו עלולה לעורר סכסוך בו הצדדים אינם מצליחים להגיע לפתרון האחד עם השני וכך סכסוכי שכנים תביעה , ריבים וכעסים נוצרים. גם סכסוכים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון תחומים. על אף שבעיית שיתוף הפעולה בבתים פרטיים פחותה ביחס לבעיה העולה בבתים משותפים, עדיין ישנן פעולות שונות שדורשות מהצדדים להגיע יחדיו להסכמות כמו הצבת גדר משותפת או חנייה.

לעיתים פעולות או מחדלים שמתרחשים בבית של שכן אחד משפיעים, אף לא ידיעת המבצע, על איכות חייו של שכנו. למשל, בעיות בתחזוקת הבית עשויה להשפיע עלולות להיווצר מנזילת מים מביתו של שכן אחד לשני תוך שהיא יוצרת לו נזקים, שכן שמשתמש בחנייה של שכנו, סכסוך שכנים על רעש ואף אלימות כמובן שבשלב כזה כבר מחפשים עורך דין סכסוכי שכנים .

סכסוכי שכנים בבתים משותפים
סכסוכי שכנים בבתים משותפים

סכסוכי שכנים פסקי דין והגורמים הנפוצים ביותר לסכסוך שכנים:

קשה להצביע על דבר אחד או שניים שגורמים למצב של  סכסוכי שכנים תביעה , או מריבה מתמשכת. בשנים שאני עובד בתור עורך דין סכסוכי שכנים אני יכול להגיד שהסיבות משתנות והרבה פעמים דברים שלא היו מגיעים לקיצוניות במצב אחר דווקא במצב של סכסוך שכנים בבתים משותפים או בתים פרטיים בפרט, מגיעים מהר מאוד לריב גדול ותחושה קשה ולא נעימה המלווה את היום יום שלך.

אחד השאלות אל עורך דין סכסוך שכנים קשורת אל סכסוכי שכנים פסקי דין , איך יודעים מי צודק ומה יהיה גורל הסכסוך? כמובן שאף עורך דין סכסוך שכנים לא יוכל לבטיח דבר כזה כי הרבה שיקולים נכנסים למשוואה זו. בכל זאת יהיה אפשר להיעזר בכמה סכסוכי שכנים פסקי דין וללמוד ממקרי העבר.

סכסוכי שכנים פסקי דין
סכסוכי שכנים פסקי דין

סכסוך שכנים על חניה

סכסוכי שכנים בבתים משותפים הם הרבה סכסוכי חניה בין שכנים והם לצערנו תופעה נפוצה. סכסוך על חניה בבניין משותף עם שכנים עשוי להתרחש בין חניות פרטיות, חניות בבית משותף וגם חניות ברחוב. למשל, מה עושים כאשר השכן מנכס לעצמו חנייה ברחוב או כאשר השכן משתמש בחנייה השייכת לשכן אחר או חוסם את הגישה לחנייה של שכן אחר? סכסוך בין שכנים בבית משותף מורגש גם בדברים "קטנים" כי זה אדם שהקשר מולו ממשיך.

סכסוך גבולות בין שכנים – סכסוכי שכנים תביעה

סכסוכי גבולות בין שכנים רלוונטיים בבתים פרטיים וגם קורה כשמודבר על סכסוך בין שכנים בבית משותף ומגלמים ערך כלכלי משמעותי בין הצדדים. לרוב, עורך דין סכסוכי שכנים מסביר כי סכסוכים אלה באים לידי ביטוי כאשר אחד הצדדים משתמש בשטח של שכנו ללא היתר ממנו ובכך פולש למרחב מחייתו. השימוש בשטח השכן יכול שיבוא לידי ביטוי בהצבת רכוש או בנייה, הקמה של גדר או הימצאות פיזית של אדם בשטח שכנו דבר המוביל אל סכסוכי שכנים תביעה , כעסים ואף אלימות.

אין ספק ש סכסוכי שכנים תביעה ורגשות קשים הן מתכון לא פשוט עורך דין סכסוכי שכנים טוב ישמח לתמוך בכם ולעזור לצלוח את המצב תוך שמירה על קור רוח ודיוק הנדרש למצב. אם אתם צרכים עו"ד סכסוך שכנים בת"א כמו גם עורך דין סכסוכי שכנים ברמת גן או בכלל עו"ד סכסוך שכנים במרכז תדעו שהגעתם למקום בשבילכם.

עורך דין סכסוכי שכנים בתל אביב על סכסוכי גדר

סכסוך שכנים עץ ! שמעתם נכון עץ יכול לגרום למצב של סכסוך בין שכנים גדר משותפת . מעבר לשאלת הגבול בין שכנים, ביצוע הפרדה בין שכנים מעלה שאלות נוספות דוגמת: מה עושים כאשר השכן בנה את הגדר או החומה בשטח שלך? מה אפשר לעשות כאשר השכן בנה חומה גבוהה או נמוכה במיוחד? מי צריך לשאת בעלויות הבנייה ועוד. סכסוכי שכנים פסקי דין בנושא קיימים בשפע.

סכסוכי רעש – עורך דין סכסוך שכנים משתף

אם עורך דין לסכסוך שכנים ישאל מהי הסיבה הנפוצה ביותר לסכסוך הרבה סיכויים שיענה כי אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסכסוך בין שכנים הוא רעש. סכסוכים מהסוג הזה מגיעים פעמים רבות לידי פנייה למשטרה שאף מעמיקה את הסכסוך בין השכנים. בין אם בית פרטי או סכסוך שכנים בבתים משותפים , סוגיית הרעש יכולה להיות מתסכלת עבור הצדדים השונים שכן שלעיתים פעולה פשוטה כמו הפעלת מוזיקה בבית או נגינה בפסנתר של שכן אחד, עלולה להיתפס לרעש בלתי נסבל או רעש מוגזם בביתו של השכן השני.

סכסוכים הנוגעים לוועד הבית

עו"ד סכסוך שכנים ברמת גן , קולדוני מסביר שקיומו של ועד הבית מביא פעמים רבות לסכסוך בנושא גובה התשלום, סכסוך על הצורך בשיפוץ, ניקיון הבניין, ועוד. מה עושים כאשר ראש הועד גובה תשלומים מופרזים או שלמרות התשלום עבור הועד, לא מתבצעות הפעולות המובטחות כמו ניקיון הבניין? בתור עורך דין סכסוך שכנים נשאלתי מה ניתן לעשות כאשר הועד מעוניין לגבות תשלומים נוספים עבור שיפוץ הבניין למרות שאין בו צורך ממשי? סכסוכי שכנים פסקי דין שמעניינים אתכם, ייעוץ , התקשרו בהקדם ושאלות יתקבלו בשמחה.

סכסוכי שכנים בבתים משותפים – תקנון בית משותף

סכסוכי שכנים בבתים משותפים - תקנון הבת המשותף
סכסוכי שכנים בבתים משותפים – תקנון הבת המשותף

סכסוכי שכנים בבתים משותפים יכול להיות קשור לתקנון בית משותף מהווה חוזה אליו כבולים הדיירים באותו בניין. כאשר רוצים לבצע פעולות מסוימות בבתים משותפים חשוב לפעול על פי החוק והתקנון שנקבע בין הדיירים או התקנון המצוי. רוצים לשנות את התקנון והדיירים מתנגדים? בתור עורך דין סכסוכי שכנים אני שמח לענות שתמיד יש מה לעשות! סכסוכי שכנים עורך דין ותביעות לפעמים הן בלתי נמנעות אך גם אותן אפשר לעבור על הצד הטוב ביותר.

סכסוך בין שכנים בבית משותף – ליקויי רטיבות

סכסוך בין שכנים בבית משותף קורה בקלות. סכסוך שכנים נזילה הוא כשיש לשכן נזילה בקיר שגורמת לרטיבות בקיר הבית שלך והוא מסרב לתקנה? ליקויי רטיבות עשויים במקרים רבים ליצור נזקים משמעותיים לערך הדירה של אדם. להבדיל שסכסוכים שונים בהם "הבלגה" על מטרדים שיוצרים השכנים עושיה להשתלם בשל הרצון ליצור שכנות טובה, בנזקי רטיבות יש לטפל במהירות האפשרית על מנת למנוע פגיעה במבנה הדירה והבית.

כאשר מתגלה רטיבות בבית משותף עולה השאלה מה הוא מקור הרטיבות? מקור הרטיבות ישפיע על החבות המשפטית בגין הליקוי ובגין נזקיו. עצם הבחינה של מקור הריבות והטיפול דורש לעתים קרובות כניסה וביצוע עבודות שיפוץ בדירות סמוכות, דבר היכול להיות מעיק ומסובך לכל המעורבים.

סכסוכי שכנים
סכסוכי שכנים

עו"ד סכסוכי שכנים על שימוש בשטחים משותפים

סכסוך גבולות בין שכנים - סכסוכי שכנים מורכבים
סכסוך גבולות בין שכנים – סכסוכי שכנים מורכבים

עורך דין סכסוך שכנים ברמת גן נשאל מה עושים כאשר אחד השכנים השתלט על מחסן הדיירים וניכס אותו לעצמו? האם לדייר מותר לחנות את האופניים שלו בחדר המדרגות המשותף ומה עושים כאשר הוא מסרב לחנות את אופניו ברחוב? מה ניתן לעשות אם השכן מניח את שקית האשפה שלו בחדר מדרגות במקום לפנות אותה? לכל השאלות הללו פתרונות שונים בהתאם לסוג הבניין, ההסכמה בין הדיירים והפעולה המבוצעת.

שטחים משותפים בבית משותף כוללים לדוגמה, מבואה , חדר מדרגות , חדר אשפה לעתים חניות, חצר ומתקנים נוספים. השימוש במתקנים אלו מוסדר בתקנון הבית המשותף, האם כל אחד יכול לחנות בכל חניה? מה עושים כאשר הפח אשפה מלא? הרבה מאוד מהדברים שאינם מוגדרים בתקנון הבית המשותף מסדירים בהחלטות וועד הבית. כל נקודה כזו בנפרד יכולה ליצור לחצים ומצבים מורכבים בין השכנים.

עורך דין סכסוך שכנים בתל אביב מספר על סכסוכים הנוגעים לתמ"א 38

סכסוכי שכנים הנוגעים לפרויקט תמ"א 38 שכיחים מאוד. לכל שכן בפרויקט תמ"א 38, ישנם אינטרסים שונים: בעל דירת הגג רואה את הדברים אחרת מבעל דירה "רגילה" באמצע הבניין. מי אשר השתלט על הגינה המשותפת, יש לו אינטרס שונה מזה של בעל דירה קטנה המעוניין בחיזוקה והרחבתה. כאשר מדברים על סכסוך הנוגע לתמ"א 38 עצם השונים של מה מקבל כל אחד גורם לאינטרסים שונים ומשם כל אחד דוחף לכוונו גם אם על חשבון האחר.

סכסוכים אלו נוגעים לרוב לחלוקת הזכויות המגיעות לכל אחד מבעלי הדירות בבית. האם כל דירה תקבל את אותה תוספת באופן ישיר ? האם כל דירה תקבל תוספת זהה או יחסית לגודל ושווי הדירה? האם דירה שהורחבה באופן לא חוקי ונדרשת הריסת ההרחבה כתנאי להיתר לתמ"א תקבל פיצוי בגין הריסת ההרחבה או שמא זכות בעל הדירה היא על פי הזכויות שהוקנו לו בעת רישום הבית המשותף ותו לא.

הרחבת דירה

לעיתים רבות הרחבת דירה בבניין באה ע"ח בעל דירה אחרת, אשר סבור כי לא רק שנוצר לו נזק, אלא הוא עשוי להידרש לשלם בגין כך. נשאלת השאלה, במקרה של סכסוך שכנים למי הסמכות ? מה עושים כשיש סכסוך שכנים משטרה , ואלימות מעורבת? כל שאלה שעולה היא לגיטימית ומובנת. הרחבת דירה לדוגמה דירת קרקע או דירת גג, גם כאשר הבעלות בחצר או בגג עצמו צמודה לדירה דורשת ניצול זכויות בניה אשר אלא אם הוחלט אחרת זכויות בניה אלו הינן חלק מהרכוש המשותף , כלומר שיכות לכל הדירות וזאת אף אם אין לשאר הדירות יכולות לנצל אותן

מה אפשר לעשות

סכסוכי שכנים עלולים להגיע לתביעות בפני המפקחת על בתים משותפים ובפני בתי משפט, פניות למשטרה ויחסים רעים. במשרדנו אנחנו מאמינים כי לכל בעיה יש את הפתרון שלה ואנו מחויבים לעשות הכל מנת להביא לפתרון המיטבי עבור כל מקרה ומקרה. במשרדנו נצבר שנים של ניסיון בהתמודדות עם המגוון הרחב של סכסוכי שכנים על סוגם.

משרדנו הוא ממשרדי הנדל"ן המובילים בישראל בכלל ובמרכז בפרט. לעיר המגורים יש משמעות לעיתים על אופי הסכסוך וסוג הפתרון ולכן פנייה לעורכי הדין הבקיאים בתוכניות העירוניות של ערי המרכז דוגמת ת"א, רמת גן, גבעתיים, בני ברק ועוד עשויה לסייע.

עורך דין סכסוכי שכנים | סכסוכי שכנים פסקי דין | סכסוכי שכנים בבתים משותפים | סכסוכי שכנים תביעה | סכסוך בין שכנים בבית משותף | עורך דין סכסוך שכנים

עו
עו"ד סכסוכי שכנים

סכסוך שכנים הוא הסיטואציה בה מתנגדים לבינוי בפועל, או לבקשות להיתרים של שכנים סמוכים, או שכנים בבית משותף הינה סיטואציה מוכרת, הכרוכה בסכסוכי שכנים. ישנו שני מסלולים להתנגדות המפורטים בסרטון – המסלול התכנוני בוועדה המקומית לתו"ב ובוועדת הערר, והמסלול הקנייני בבתי המשפט או אצל המפקח על בתים משותפים. לעתים נדרש שילוב בין שני המסלולים, הקנייני והתכנוני.

אם אתם מחפשים עורך דין סכסוכי שכנים, אתם במקום הנכון…

צפו בסרטונים נוספים מאת משרד עו"ד קולודני:

חוזה פיקס

חוזה רכישת דירה מקבלן

התנגדות לתוכנית בניית עיר

רישום דירה בעירייה

עריכת חוזה מקרקעין

פינוי בינוי – תמ"א 38/2

ליקויי בנייה

עו"ד לטיפול במטרדים

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button