תכנית בניין עיר

מהי תכנית בניין עיר

תכנית בניין עיר
תכנית בניין עיר
תכנית בניין עיר (מכונה לרוב בקיצור: תב”ע) היא המסמך שמטרתו היא הסדרת השימוש בקרקעות בשטח מוגדר. בסעיף 145 לחוק התכנון והבנייה נקבע כי:
  1. (א)  לא יעשה אדם אחד מאלה ולא יתחיל לעשותו אלא לאחר שנתנה לו רשות הרישוי המקומית היתר לכך ולא יעשה אותו אלא בהתאם לתנאי ההיתר.
הרשות שניתנת מטעם הרשות הרישוי המקומית נעשית על בסיס מסמכי התכנון השונים השונים לרבות, תכנית בניין העיר. המשמעות היא שתוכנית בניין עיר בישוב או בעיר בה אתה גר, היא אחד הגורמים שמשפיעים יותר מכל כיצד יראו הישוב והשכונה בה אתה גר בשנים הבאות.

התנגדות לתכנית בניין עיר – מה ניתן לעשות

תכנית בניין עיר תל אביב
תכנית בניין עיר תל אביב
נודע לך על הפקדת תוכנית בניה, בסמוך לביתך? יש לך זמן פעולה מוגבל לברר איך וכיצד התוכנית עלולה להשפיע עליך. במידה ואתה מחליט להתנגד הסרטון מדריך אותך כיצד לברר מה בתוכנית, כיצד לגבש קבוצת מתנגדים רלבנטית וכיצד לגייס יעוץ משפטי לנושא. התנגדות לתכנית בניין עיר כמו גם התנגדות להיתר בניה כרוכה ביעוץ משפטי הן לעניין ההיבט הקנייני- בעלי הזכויות במקרקעין והן בהיבט התכנוני, כיצד התוכנית או ההיתר תואמים התוכניות החלות במקרקעין?

התנגדות או שינוי תב”ע

ככלל, ניתן להתנגד לתב”ע עד 60 ימים (עם אפשרות הארכה ל90 ימים) מרגע הפרסום על הפקדת התוכנית  (גם אם אפשרות ההארכה ל-90 יום קיימת במקרים מסוימים). עם הפקדת העותקים רשאי כל אדם לעיין בהם ולהגיש התנגדויות על בסיס טעמים שונים. במסגרת ההתנגדות יש להראות מדוע בקיום התוכנית תיווצר פגיעה אולם אין חובה להחזיר נכס בקרבת מיקום התוכנית.
תכנית בניין עיר תל אביב
תכנית בניין עיר תל אביב

מסמכים חשובים

במסגרת ההתנגדות לתוכנית בניין עיר יש להגיש בכתב מסמכים שמטרתם היא נימוק סיבות ההתנגדות. את נימוקי ההתנגדות יש לאמת בתצהירים וחוות דעת מומחים. ככל שהבקשה שתוגש תהיה מנוקמת יותר ותבהיר באופן הברור ביותר מדוע יש לשנות את התוכנית המוצעת, גובר הסיכוי שהשינוי יתקבל.

מומחיות המשרד

עו"ד תכנית בניין
עו”ד תכנית בניין
משרד עו”ד מקרקעין נעם קולודני – מומחה בהתנגדויות ובקשת לשינוי תכניות בניין עיר. כחלק מניסיוננו העשיר טיפל המשרד בהצלחה בתוכניות בניין עיר בכל ישוביי המרכז לרבות בתב”ע תל אביב, תב”ע רמת גן ותב”ע ראשון לציון. לכן אם אתם מחפשים עורך דין התנגדויות לתוכניות בנייה הגעתם למקום הנכון! סרטונים של המשרד בתחום הנדל”ן
עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

Call Now Button
פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?