עסקת מכר

עסקת מכר של נכס – עורך דין עסקאות מכר מיומן ומנוסה בתחום המקרקעין יעסוק בכל הקשור אל מכר קרקעות נחלות, ירושות סכסוך שכנים ומגוון עסקאות מכר שלרוב הינם צעד כלכלי חשוב עבור רוב הקונים והמוכרים ולא פעם עסקת מכר היא משמעותית ביותר מבחינה כלכלית בחייהם.

זהו הליך מורכב על אף שלעתים נראה פשוט אך מתחבאים בו לא מעט סיכונים וחשוב כי גם הקונה וגם המוכר ידאגו לוודא כי החוזה שומר על האינטרסים והזכויות שלהם יש לפעול בזהירות ותוך שימת לב והיוועצות עם עו"ד כמו גם אנשי מקצוע רלוונטים נוספים בתחום בדק בית וכדומה.

עסקאות קניית דירה חדשה
עורך דין עסקאות מכר קניית דירה

חוק מכר 1973 (תשלג) מצביע על ההסדרים הרלוונטיים שלא ניתן להתנות עליהם ואחראים לספק הגנה לרוכשים דירות חדשות בפרט כמו גם  דירות הנקנות לפני הבנייה הנקראות – דירה על הנייר. על פי ההבנה שיש פערים בין הרוכש לקבלן הנתפש בתור הצד החזק יותר בעסקה.

אזהרה – אין לוותר על חוזה מדויק ומעמיק. הצדדים על ידי הסכם המכר יכולים וצריכים לשמור על הדברים החשובים להם בעסקה. בנוסף לחוק התשל"ג – 1973,(מתחילת שנות ה-70) יש להכיר את ההרחבות והתיקונים להגנות לטובת הרוכש.

 עו"ד עסקאות מכר נסח טאבו – מה לבדוק?

קנייה או מכר, עסקאות מכר עו"ד  – חובה לפני כל ביצוע עסקה לבצע בדיקת נסח טאבו. ניתן להנפיק נסח טאבו כדאי לבדוק את מצב הרישום של הדירה ולוודא שהיא אכן כשירה לעסקת מכר. יש לוודא כי אין הערות אזהרה או עיקולים ובמידה ויש לראות כיצד נכון לגשת לעניין. תהליך הנפקת נסח טאבו הוא לא מסובך  ויש אפשרות לעשות זאת און ליין דרך האתר הממשלתי – אגף רישום מקרקעין.

בהזנת הפרטים תתבקשו להכניס מספר גוש והחלקה של הנכס (מידע זה קיים במסמכי הרכישה וגם ניתן למצוא אותם לפי כתובת במנועי החיפוש). כאשר נתקלים בנכס שאינו רשום בטאבו יש לטפל במורכבות של מצב זה בהקדם על מנת לוודא שאכן הנכס מתאים עבורך. יש להוציא מסמך הנקרא אישור זכויות דרך החברה המשכנת או מרשות מקרקעי ישראל וניתן לקבלו תוך מספר ימים.

עסקת מכר דירה מקבלן
דירה על הנייר

עורך דין עסקת מכר לפני החתימה!

עורך דין ליקויי בניה – החלטת לקנות או למכור דירה ועכשיו מה השלב הבא? בכל הקשור אל עסקת מכר ישנן בדיקות שיש לבצע בנושא שווי הנכס, כמו גם לראות אילו תקלות ותיקונים יש לעשות במידה וישנם, כולל שיפוץ אסתטי או מעמיק בהתאם לצורך ולרמת התחזוקה. חלק יתקשרו על מתווכים ויעלו או יפנו אל מודעות כאלו ואחרות אך כיצד מתכוננים בפן המשפטי? חשוב להבין שכבר בהתחלה כמו גם כאשר מנהלים משא ומתן לקראת קנייה או מכירה של הנכס, לפני שלב החתימה, כי ליווי של עו"ד מקרקעין מומלץ המתמקצע בתחום זה יעשה את כל הסדיקות הנדרשות ויוכל לשנות את פני העסקה כולה.

בתור הרוכשים של הנכס כדאי שתבקרו בדירה כמה פעמים והקפידו לראות אותה באור יום ובלילה. שימו לב גם לסביבה ולא רק לנכס עצמו כך שלא יהיו הפתעות בהמשך. שימו לב האם יש הבדל בין סופי שבוע לבין אמצע שבוע מתי היא רועשת והאם האווירה עונה על הדרישות שלכם. חובה למענכם לבצע בדיקת תשתיות עם איש מקצוע מוסמך שיוכל לעשות בדיקה

בררו עם השכנים או הדיירים במידה ויש ובבניין עצמו ובשכן אליו, איך האנשים איך היום יום ואילו דברים מציקים להם או נחמדים להם, האם יש מטרד כזה או אחר וכדומה, ניתן ללמוד המון דברים חשובים בדרך זו שלא תשיגו ממקור אחר. כאשר מדובר על דירה "על הנייר" שטרם נבנתה שימו לב לבדוק על הקבלן והחברה האחרית על הפרויקט, אמינות עמידות כלכלית וכו.

היטלי השבחה וחריגות בנייה

עסקאות מכר דירה על הנייר
עסקת מכר דירה מקבלן

עורי דין עסקאות מכר – חשוב לפני חתימה וסגירת עסקת מכר לעשות בדיקה למציאת חריגות בנייה במידה ויש. האם יש שימושים חורגים? זהו עניין חשוב מאוד היכול לשנות את העסקה, את ערך הנכס וליצור קנסות. יש להכיר כי תוספות בנייה שאינן חוקיות הן עברה על החוק מפני שנבנו ללא היתר בנייה ויש לכך השפעות חוקיות וכספיות. יש להכיר את החוקים והתקנות ולהבדיל בין חריגות שלרוב ניתן יהיה להסדיר בקלות לבין חריגות מסובכות ומורכבות לקבלת אישורים ויכולות להיגרר להליך מתיש ארוך ויקר.  ,

במידה ואתם זקוקים לליווי כמו כן ייעוץ או הכוונה בנושא מקרקעין כזה או אחר, התנגדויות להיתר ועוד, נשמח ללות אתכם עם ניסיון עשיר וותק רב בתחום.

קניית דירה | דירה על הנייר | קניית דירה מקבלן | עסקת מכר | עורך דין עסקאות מכר | עסקת מכר עו"ד

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button