היתר למרפסת

רוצים לקבל מידע על היתר למרפסת? כאן נשתדל לתת לכם את המרב שנוכל ומה שלא ייכנס כאן במאמר ועדיין לא יהיה לכם ברור, תוכלו לפנות אלינו ולקבל מידע משפטי. וכבר בהתחלה נבהיר כי כל האמור במאמר זה אינו מתיימר להוות ייעוץ משפטי מקצועי. וכל הפועל על פיו אין הדבר באחריותנו.

מתי צריך היתר למרפסת

המידע שנביא כאן הוא מאוד כללי, על סמך ניסיוננו הרב בהיתרי הבנייה לסוגיהם, והיתרים של מרפסות בכללן. בכל מקרה תוכלו להתייעץ אתנו דרך האמצעים ליצירת קשר המפורסמים כאן באתר. כלקוחות תקבלו שירות אחראי ומיומן וליווי משפטי מקצועי לאורך כל הדרך. רבים שואלים ותוהים האם הוצאה של מרפסת מתוך הבית דורשת היתר בנייה. וכן מה הדין של מרפסת רגילה או מרפסת תלויה וכו'.

הוספה של מרפסת בבית דורשת הוצאת היתר בנייה מהוועדה לתכנון ובנייה שבמקום מגוריכם. ככלל, כל שינוי חיצוני של המבנה דורש היתר בנייה. הסיבה לכך שהוצאת מרפסת מחייבת היתר בנייה היא מכיוון שרק בדרך זו מתאפשר לשלטון המקומי לשלוט בתהליך ולמנוע סיכונים וסכנות העלולות להיווצר כאשר בונים ללא פיקוח הנדסי ושלא בהתאם למקדמי בטיחות בינלאומיים.

בנוסף לאמור לעיל, הטכנולוגיה המתקדמת שנותנת את אותותיה גם בתחום התכנון והבנייה, שנחשב בבסיסו ללואו טק, מאפשר היום בניגוד מבעבר להוציא מרפסות מחומרים שונים ומגוונים ובחיבורים שונים. מובן שכל השינויים חייבים להיות מפוקחים בכדי למנוע סיכונים מיותרים, הן מדיירי הבית והן מהעוברים ושבים ברחוב. כך יכולה המדינה גם לפקח על החומרים ולאשר רק את אלו שעומדים בתקנים.

היתר למרפסת
היתר למרפסת

איזה מרפסת מצריכה בקשת היתר למרפסת והאם סגירת המרפסת צריכה גם היא היתר

לאור הספקות הקיימים בנושא אנו מבהירים שכל בנייה של מרפסת פתוחה בכל רחבי הארץ מצריכה היתר בנייה, אולם התהליך לבקשת היתר למרפסת (או כשמה המקצועי: גזוזטרה) שונה, ברוב הרשויות המקומיות, מתהליך קבלת היתר למבנה רגיל. לפני שמתחילים בכלל את התהליך ואת תכנון המרפסת על ידי אדריכל חשוב לברר כמה דברים:

  • גודל המרפסת המותרת.
  • הנחיות המיוחדות מבחינת עיצוב ואדריכלות.
  • את מסלול הרישוי הנדרש.
  • כמה זמן יימשך התהליך (זה שונה מתהליך של היתר בנייה רגיל, אך עדיין חשוב לדעת בשביל התיאום עם בעלי המקצוע ועוד).

את הפרטים הנ"ל ניתן לברר אצל: העירייה או הרשות המקומית וכן אצל עורך דין המומחה בתחומי התכנון והבנייה ממשרד עורכי דין נדל"ן תל אביב. כמו כן, בררו מראש מהם האגרות הנדרשות.

לעומת הוספת מרפסת, סגירת מרפסת לא תמיד מצריכה הוצאת היתר – מה שמוכר כ'חוק הפרגולות'. סגירת מרפסת הפכה להיות אטרקטיבית מאוד בישראל, בעיקר בגלל שזה מאפשר לנצל את המרפסת לאורך כל עונות השנה ולאורך כל שעות היממה (גם כחדר שינה…) ולפיכך ראו הרשויות צורך בהקלה לסגירת מרפסות. כבר נדגיש כי יש הבדל בין סגירה של מרפסת עם קירות זכוכית וכדומה, שהיא נחשבת לשינוי חיצוני של הבניין, לבין סגירת מרפסת באמצעות בניית פרגולה מעץ וכדומה, שהיא נכללת בחוק הפרגולות ואינה מצריכה בקשת היתר למרפסת.

בקשת היתר למרפסת
בקשת היתר למרפסת

איזה מסמכים צריך בעת הגשת היתר למרפסת ומי מוסמך לתת היתר

אז איזה מסמכים צריך כשסוגרים מרפסת שכן הגשת היתר למרפסת? את הפרטים תוכלו לברר אצל העירייה או הרשות המקומית או להתייעץ עם עורך דין מומחה לעניינים אלו. לפעמים ניתן להוציא היתר למרפסת באופן רטרואקטיבי לאחר הבנייה ועל כך אנו ממליצים לכם להתייעץ עמנו באופן אישי.

גם למרפסות, מי שמוסמך לתת את ההיתר לבנייה הוא אגף הרישוי או הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. אגב, אתם לא צריכים להנפיק היתר בנייה סמוך לבניית המרפסת, תוכלו להגיש בקשה להיתר עד מעט פחות מ-3 שנים לפני שאתם מתכננים לבנות בפועל את המרפסת. הרישיון תקף ל-3 שנים.

בעניין היתר בנייה נפרט מעט יותר, בכדי שיהיה ברור איזה סוג של מרפסת מצריך בקשת היתר. המרפסות המצריכות בקשת היתר בנייה על פי חוק הם כדלהלן: סגירה פלוס הוספת גג, סגירה באמצעות קירות זכוכית, גם אם מדובר בזכוכית מתקפלת וכן פרגולה הגדולה מ-40 מטר מרובע. כל אלו ועוד מצריכים הגשת היתר למרפסת. בכדי לקבל מידע נוסף או ייעוץ משפטי בעניין היתר למרפסת פנו אלינו על מנת לקבוע פגישה מקצועית.

משרדנו מייעץ גם בענייני: התנגדות לתמ"א 38, דייר סרבן, פיקוח על המקרקעין ועוד

בקשת היתר למרפסת
בקשת היתר למרפסת
עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button