אישור לבריכה

אישור לבריכה ביתית הוא הכרחי על מנת להנות לאורך זמן ובנחת מהפינוק הזה. בין אם מדובר על אישור לבריכה במרפסת או אישור הקמת בריכה בחצר, אישורים לבריכה הם חובה. האם צריך אישור לבריכה והאם ינתנו קנסות על בניה ללא אישור? כן, יש להגיש בקשה לקבלת אישור בניית בריכה בחצר בכל מצב, ובכך להימנע מפירוק וקנסות ועלות מיותרת של פרויקט בניה.

האם צריך אישור לבריכה בבית – אישור לבריכה ביתית

אישור הקמת בריכה בחצר
אישורים לבריכה

בכתבה נפרט האם צריך אישור לבניית בריכה וכיצד ניתן להשיג אישורים. לעתים בדרך להשגת אישור לבריכה במרפסת או אישור הקמת בריכה בחצר, נתקלים בלא מעט עו"ד סכסוכי שכנים והוצאות כספים ועלויות על מנת להנות כמו שצריך מימי הקיץ הרבים בארץ. לרוב דווקא ההליך ובירוקרטיה בדרך אל קבלת אישורים לבריכה הם החלק המורכב יותר ולאו דווקא הוצאה הכספית שלא פעם שווה את התוצאה והמאמץ. האם השכנים יתמכו בכם או יהווי מכשול ואילו דרכי התמודדות יש בדרך אל אישור לבריכה פרטית.

בעיקר בתקופה כזו בה יש סגר שהולך ובא ולא ניתן לטוס ולנוע כמו שהיינו רגילים בעבר, אין ספק כי בריכה פרטית היא נושא רלוונטי ביותר. כל שנה ישנה בניה של מאות בריכות חלקן נבנו על מנת להנות מהן וחלקן על מנת להנות מהרווח של השבחת הנכס בהן נבנו. יש בריכות מושקעות ויוקרתיות במעל מאה חמישים אלף וישנן בריכות קלות יותר או מוכנות מראש שזולות בהרבה. מעבר לאדריכל וקבלן וכדומה, יש לוודא כי יש לך עו"ד נדלן ומקרקעין המטפל בתיק המכיר את הגופים הרלוונטיים ואת דרך התנהלותם וכי יוכל להשיג עבורך את האישורים בדרך המהירה והקלה ביותר.

דיני תכנון ובניה – האם צריך אישור לבניית בריכה מכל סוג ?  יש אישורים והיתרים שיש לקבל מהוועדת תכנון ובנייה המקורית ועליהם להיות מסוכרנים עם התב"ע. ישנם מצבים בהם ההליך קצר יותר לרוב, לדוגמה כאשר בתכנון הבית מראש יש תוספת בריכה. על אף שהדרך המשפטית לבריכה נראת מורכבת היא שווה את התוצאה ובידי עו"ד מיומן תוכלו להגשים את החזון שלכם על הצד הטוב ביותר.

אישור לבריכה פרטית

אישור לבניית בריכה פרטית
אישור בניית בריכה בחצר

בשלב הראשוני בליווי עו"ד יש לוודא כי התוכניות מוגשות כראוי על מנת שיאושרו, תוכניות הבנייה יוגשו לעירייה על מנת שיתקבל היתר בנייה לבריכה. על התכנית לכלול גבהים רלוונטים של חלונות, גדרות, אדמה וכו, כמו גם תכנית מפורטת של הבריכה ופיתוח האדמה מסביב. יש לדעת כי לא ניתן להשוות לרוב בין עיר אחת לאחרת וכי כל עיר בעלת תב"ע שונה, כאשר חלקן מקפידות יותר וחלקן פחות, חלקן מאשרות היתרים בקלות יותר וחלקן פחות.

בכל מקרה להשיג אישור בניית בריכה פרטית אינו עניין של מה בכך, על מנת לקבל את האישור יש להקפיד בסדר השלבים ולעשות עבודה יסודית ומדויקת ולשים לב לבדוק כאשר ניתן האישור האם כולל הגבלות כלשהם ותנאים מסוימים. אחד הקשיים החוזרים על עצמם היינו השכנים שנוטים להתנגד.  "כדי להצליח בתהליך הוספת בריכה לחצר הבית, יש קווים שצריך לפעול לפיהם לפני שמתחילים בבנייה כדי למנוע עוגמת נפש בהמשך", מסביר עוה"ד נועם קולדוני ועמוס אילן ממשרד עוה"ד קולדוני ושות'.

אישור לבריכה במרפסת

התנגדויות להיתר – עו"ד קולדוני ואילן ממשרד קולדוני תכנון ובניה – דוגמה לסכסוך בין שני בעלי נכס שכנים זה לזה.  צד א' הגיש בקשה לאישור הריסה של ביתו ובניה מחודשת שלו שתכלול בריכת שחייה, ובנוסף ביקש לחרוג בעל הנכס מהתב"ע ולבנות במרחק של  פחות מחמישה מטר מהגבול בינו לבין שכנו, ואושרה לו בניה של הבריכה במרחק שני מטר מהגבול. וזאת בחלק מהחצר שגובל בשכנים בעוד שמצידו האחר אין כלל שכנים.

עקב הפרשי גבהים בין החצרות מצב זה יצור סמיכות גבוהה בין הבריכה לבין השכנים הגובלים בשטח וזה כאשר ישנה דרך אחרת לבנות את הבריכה ככה שלא תהיה בסמיכות אליהם כלל, ולא תהווה מטרד לשכנים. למרות שהבקשה לבניית הבריכה סמיקום זה תחילה אושרה, בועדת הערר המחוזית לתכנון ולבנייה התקבלה ההתנגדות של השכנים ומוקמה הבריכה בחצר בצד אחר של המגרש שבו אין גבול עם שכנים.

כאשר רוצים להשיג אישור לבריכה ביתית פרטית בחצר או במרפסת, יש לחשוב כיצד להמנע מראש מסכסוכים וכיצד להשיג את האישור המוצרך ללא הגבלות שיפריעו לתכנון הבניה וביצועה בהמשך.

לסיכום אישורים לבריכה

אישור לבריכה במרפסת
אישור לבריכה ביתית

לסיכום, חשוב לא לבצע בניה ללא אישור ויש להגיש את הבקשות לכך בהקדם. חשוב להבין שכל בניה ללא אישור תגרור קנסות ותקשה על קבלת היתרים הנדרשים. אף בריכה מחמור "קל" שאינו בטון במצבים מסוימים דורשת אישור. במידה ואתם מתלבטים על כדאיות העניין ומה ידרש במצבכם ומה כדאי ואפשרי לפי מיקום המגורים שלכם על מנת להציב בריכה בחצר, או במרפסת וכו, פנו אלינו לייעוץ והכוונה נוספים

אישור לבריכה ביתית | אישור לבריכה במרפסת | אישורים לבריכה | אישור הקמת בריכה בחצר | אישור בניית בריכה בחצר | האם צריך אישור לבניית בריכה | אישור לבריכה פרטית

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button