איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית

איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית היא שאלה שחוזרת על עצמה. כאשר מחליטים על התנגדות להתחדשות עירונית לרוב זה מפני שיש בניה בצמוד לבית שלכם או למקום העבודה ומסיבות שונות התחדשות זו מטרידה או פוגעת בכם. בבמצב כזה חשוב לדעת איך מגישים התנגדות לתוכנית. על מנת לצלוח את המטרה ולהגיש בקשה שאכן תתקבל יש לדעת איך להגיש התנגדות לתכנית כך שלא יהיה סיבה לסרב לה. יש להתלוות אל עו"ד מקצועי בנושא התנגדות להתחדשות עירונית.

עו"ד תכנון ובניה – הרבה פעמים ישנה תכנית מתוכננת אך אנו לא יודעים עליה ובשלב שאנו רוצים להתנגד לה זה יהיה שלב מאוחר מידי או שקשה יותר להשיג את התוצאה הרצויה עבורונו, לכן חשוב לגלות בהקדם אם ישנה התחדשות עירונית מכל סוג. יש לשים לב לשמעות שרצות בין שכנים, כתבות בעיתון כנו כן הודעות מפי הוועדות המקומיות לתכנון ובניה שלרוב במידה ויש מודעה, תהיה בכיתוב לא בולט ובשפה שאינה מובנת למי שלא בקיא בלשון המשפטית. אך במידה ותתקלו במשהו כזה שיעלה חשד בדקו אותו לעומק

איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית

איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית
איך להגיש התנגדות לתוכנית

איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית ? צעד ראשון. במידה והצלחת לתפוס את תכנית התחדשות עירונית כבר במצב ההתחלתי הנ"ל, יהיה אפשרי להגיש את ההתנגדות ובכך להשפיע על התכנון והתוצאה הסופית.

במידה וגיליתם על תכנית להתחדשות עירונית כאשר פגשתם כבר בבניה שהחלה או בשלט אדרכלי או פרסמוי של הקבלן וכדומה, כנראה שפספתם את השלב הראשון להתערבות אל עדיין ניתן לפעול במידה וטרם אושרה התכנית. במצב זה יכול להיות שעדיין לא נאספו החתימות הנדרשות ועדיין ניתן לראות איך להגיש התנגדות לתוכנית הרלוונטית.

איך להגיש התנגדות לתוכנית ומה חשוב לדעת?

חשוב להכיר כי ישנה אפשרות להגיע אל ביטול תוכנית התחדשות עירונית או שינוי מהותי שלה אך אינה פשוטה כלל ולעתים גם מסתמנת כבלתי אפשרית. ולכן יש משמעות רבה לשלב שבו מגישים את התנגדות זו וככול שתוגש בשלב מוקדם יותר כך יש יותר סיכוי שיהיה ניתן לחולל בה שינוי. יש להכיר גם כי התקופה שבה ניתן להגיש ההתנגדות היא מסגרת זמן של סך הכל חודשיים ולכן חשוב להיות עם יד על הדופק.

התנגדות להתחדשות עירונית שנדחתה

איך להגיש התנגדות לתוכנית
התנגדות להתחדשות עירונית

איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית כאשר נדחתה? כאשר פוגשים בדחיית בקשה של התנגדות אין זה אומר שזה הסוף ויש אפשרות להגיש ערעור אך חשוב לפעול מהר, כי ערעור ניתן להגיש תוך חמש עשר יום מרגע ההודעה על הדחייה של הבקשה להתנגדות .

יש לבקש רשות ערעור ולאחר שניתנה יש להגישו אל המועצה הארצית לתכנון ולבניה. עו"ד מקרקעין המתמקצע בכך ידע לערער על התנגדות בידיעה שלא מספיק לחזור על הטענות שהובילו להגשה מלכתחילה אלא בנוסף לטיעונים המשפטיים נדרשים טיעונים משפטיים נוספים.

התנגדות להתחדשות עירונית – מתי אפשר?

בכל הקשור אל תוכנית מתאר מקומית, מחוזית, מפורטת וכו, ניתן להתנגד וניתן בדרך שונה גם להגיש התנגדות להליכים של היתרים שימושים חורגים וכדומה. יש להכיר שלתוכניות מתאר ארציות אין אפשרות להגיש התנגדות.

עו"ד התנגדות לתכנית התחדשות עירונית

על אף שגם עורך דין שלא קשור לתחום זה יש באפשרותו לחתום על תצהיר, כמו גם כלל עורכי הדין יכולים גם לנסח התנגדות, מומלץ שלא לעשות זאת ובעיקר בתחום מורכב שכזה. יש צורך בהתקשרות עם עורך דין נדל"ן מקרקעין בעל ההתמקצעות הנדרשת בהתנגדויות כמו כן הכרה עמוקה ובקיאות בחומר, בחוקים ובתקנות. נושא תכנון ובניה מכיל בתוכו אפשרויות רבות ונקודות רבות היכולת לייצר תסבוכות שאיש מקצוע המכיר את החומר ידע לזהות מראש ולפתור אותן על הצד הטוב ביותר.

התחדשות עירונית
איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית

בנוסף לידע המשפטי הנדרש חשוב לא פחות להיות בעל ניסיון בהתנהלות מול הגופים המעורבים ויכולת ניווט באפשרויות השונות העומדות בפני המתנגד, ועמידה בזמנים באופן מדויק על מנת לא לפספס הזדמנות להגשת ההתנגדויות, הערערים במידת הצורך וכיוצא בזה.

לסיכום בתחום התכנון והבניה חשוב לבחור עו"ד ממנוסה שהו עיסוק היום יום שלו ולעשות זאת בשלב הראשון מפני שלתזמון יש חשיבות עליונה בנושא זה. במידה ונקלעת למצב מורכב או שיש צורך בהרחבה בנושא ניתן לפנות אלינו בכל שאלה ותהיה ונעזור במהרה על מנת לקדם אותך למטרות שלך תוך שמירה על זכויותיך. לנושאים נוספים כגון סכסוכי שכנים ועוד ניתן לעבור בדפי האתר.

איך מגישים התנגדות לתוכנית התחדשות עירונית | התחדשות עירונית | איך מגישים התנגדות לתוכנית | איך להגיש התנגדות לתוכנית | התנגדות להתחדשות עירונית

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button