תקלות בבניה

תקלות בבניה הן לצערנו עניין נפוץ. ליקויים של בניה קורים בכל מיני צורות ובכל מני שלבים של הבנייה, בין אם יש תקלה שנגרמה בתשתית או בגמר, יש לתקנה על חשבון האחראי לכך.

תקלות בבניה – תקלות של רטיבות

תקלות בבניה
תקלות בניה

תקלות בניה – כאשר יש תקלה רצינית של רטיבות בדירה זוהי יכולה להביא אל החרבתה, בעוד שגם תקלה "קטנה" יכולה ליצר הוצאות כספיות רבות, עוגמת נפש ובעיון בטיחות. חשוב לגלות בשלב מוקדם בעיית רטיבות וטובה שעה קודם למעבר אל הנכס על מנת להקל על מציאת מקור הבעיה ותיקונו. בעיית רטיבות יכולה להיות בכל אזור בבית ואף במקומות המשלבים מים וחשמל כמו מטבח או חדר רחצה.

ליקויי בניה נפוצים – עו"ד ליקויי בנייה ידע לשים דגש על תקלות פחות מוכרות כמו נכס שנבנה במידות קטנות יותר משסוכם עליהן. יש לשים דגש על תקלות בנייה הקשורות בסדקים שיכולים להצביע על בעיות גדולות יותר במבנה כולו. כאשר רכשי דירה מגיעים למעמד בו הם מקבלים את הדירה או בתהליך לקבלה הם לא תמיד מכירים ובודקים את נושא ליקויי בנייה ולרוב לא מבינים מול מה עליהם להתמודד ומה בדיוק עליהם לחפש ולבדוק. במידה וגיליתם בזמן תוכלו לפתור את הבעיה על חשבון הקבלן האחראי כמו גם לבטל עסקה במידת הצורך. לכן כבר בשלב הראשוני לפני אפילו משא ומתן יש לקחת ליווי של עו"ד מקרקעין המתמקצע בכך.

תקלות בנייה – תקלות בדירה חדשה

תקלת בניה
תקלה בבניה חדשה

יש מחשבה החוזרת על עמה בה אדם מרגיש כי אם קנה דירה מקבלן וזוהי דירה חדשה היא כנראה חסרת תקלו. אך זוהי טעות. תקלות בדירה חדשה הן נפוצות מאוד. חשוב להיות תחת ייעוץ משפטי וליווי בדק בית, לאתר תקלות וליקויים ולתמחר אותם בהתאם. מפני שמהנדס אינו מחויב להיות שמאי מהנדסים ומהנדס בניין אינו בקיא בכל חוקי הבניה והתקנות וכן לאו דווקא ידע לתמחר נכון את הנזק שנגרם, מה שכדאי לעשות במצב זה הוא להכניס לתמונה איש מקצוע של בדק בית שילווה את בדיקת הפנים וחוץ הבית תוך השוואה לתוכניות היתר והמפרט ושימוש בכל המכשור הנדרש על מנת לבדוק תשתיות מים גז וחשמל.

חלק מהבדיקה שיש לעשות היא האם יש עמידה בתקנן המבוקש והמידות כמו גבהים של אסלות תקרות וכדומה, עומדות בתקנים.  יש עוד פרטים רבים שיש לבדוק ולשים אליהם לב ולכן חשוב לעשות זאת בליווי מקצועי.

תקלות בניה – יש לשים לב

תקלות בניה בדירות חדשות
תקלות בניה בדירה חדשה

תקלות בניה בדירה על הנייר. בכל הקשור אל תקלות בבנייה יש לשים לב אל התנגדויות לתכנית בניה במידה ומתוכנן לבנות בניין, בית וכו.  במידה ומדובר על דירה חדשה ובנויה חשוב לבצע את הבדיקות הנ"ל ולעמוד על כך שהקבלן יבצע את התיקונים לליקויים שנמצאו. יש לשים לב ולדעת כי במידה והרוכש נכנס לדירה טרם עשה את הבדיקות הנדרשות יהיה ניתן להסיר את אחריות הקבלן מהליקויים בנכס.  ומפני כך חשוב ביותר לעדכן את הקבלן בכתב כי במידה ולא יפעל על מנת למדר את הנזקים הרוכש יאלץ להזמין תיקונים אך עדיין יישארו הליקויים ותיקונם על אחריות הקבלן. זאת לאחר ונתן לו הרוכש מספר ימים לתקן את התקלות וזכה להתעלמות מצד הקבלן.

איך לדאוג שיינתן פיצוי ותיקון ראוי?

צריך לצלם את הליקויים ולוודא כי ניתן לראות תאריך בזמן אמת תוך דיווח לקבלן בכתב, כמו גם לא לתקן את התקלה באופן עצמאי ללא איש מקצוע אלא רק בעזרת איש מקצוע היוכל לתעד את שלבי הליקוי והתיקון שלו ולתת עדות במשפט במידת הצורך. וזאת על מנת שבעל הנכס יוכל להוכיח את טענתו ביתר קלות.

ליקויי בניה נפוצים – הליקוי הנפוץ

ליקויי בניה נפוצים – על אף כי הליקוי הנפוץ הוא רטיבות ישנם ליקויים אחרים כגון היעדר אוורור, הפרשי גובה ושיפועים ולא פעם אי עמידה בלוח זמנים ואיחור במסירת הדירה לרוכש.

במידה ומגיעים למצב בו חושבים להגיש תביעה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך-הדין מטעמכם ובמידה ואין סכסוך בין שכנים כזה או אחר, האם ישנה עדיפות להגיש תביעה יחד עם הדיירים הנוספים בבניין או בפרויקט או האם במקרה הספציפי שלך עדיפה תביעה מטעמך בלבד. ישנם מיקרים בהם תרצו לחסוך בזמן ולהתנהל באופן מהיר וחלק יותר ישירות מול הקבלן ובמצבים אחרים אולי ימליץ לכם לחבור לעוד מבעלי הדירות על מנת לעזור לתביעה אותה תירצו להגיש ולגבות אותה בראיות היכולות לתמוך בטענות שלכם.

ליקויי בניה נפוצים | תקלות בניה | תקלות בבניה | תקלות בנייה | תקלות בדירה חדשה

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button