משרד עורכי דין קולודני מתמחה בייצוג חברות מול הרשויות המקומיות  ובייעוץ להפחתת ארנונה.
עו”ד קולודני הוא בעל מומחיות בייצוג מגוון חברות ממגזרים שונים בתחום הפחתת ארנונה.

הפחתת תשלום ארנונה, אגרות והיטלים

המשרד מעניק ללקוחותיו שירות מקיף הכולל שיתוף פעולה עם שמאים, מהנדסים, וחברות לצילומי אוויר בכדי להשיג מידע על היקף השטח וסיווג השטח, לצד ניתוח משפטי של צו הארנונה ופסיקה רלבנטית, פעולות הנדרשות לתקיפת שיטת החיוב.
בשלב מתקדם המחלוקות וההסכמות מול הרשות מגודרות ומתחיל משא ומתן מול נציג העירייה לצד הליך משפטי בועדת ערר או בבית משפט.
כאמור, עורך הדין קולודני בעל מומחיות בייצוג מגוון חברות ממגזרים שונים בתחום הפחתת ארנונה. זאת ועוד, המשרד מנהל בהצלחה מאבקים משפטיים מול מועצות מקומיות ועיריות להפחתה וביטול חיובי ארנונה, לעיתים בסכומים של מיליוני ש”ח.

הפחתת ארנונהלפניכם מספר דוגמאות מתיקים שניהל המשרד:

  • כחלק ממדיניות משרד הפנים, המועצות הסמוכות למשרדי הלקוח החליפו שטחי שיפוט מוניציפאליים והלקוח מצא עצמו בשטח שיפוט של רשות מקומית אחרת. מנכ”ל החברה פנה לעו”ד קולודני כשקיבל דרישה לתשלום ארנונה הגבוה באופן משמעותי לעומת תשלום הארנונה הקודם. לאחר בדיקת צו הארנונה המקומי בצירוף צילומי אוויר וחוות דעת משמאי נדל”ן, הוחלט לתקוף את בסיס החיוב וגם את הגדרת השטחים החייבים בארנונה.
    בשורה התחתונה:
    עו”ד קולודני ניהל משא ומתן מול המועצה המקומית לצורך הסכמתה להקלות משמעותיות בחיוב והפחתת ארנונה המחזירות את היקף החיוב למצב הקודם.
  • לקוח אחר, שהתמקם במשרדיו החדשים, קיבל דרישה לתשלום ארנונה שנראה כגבוה מידיי. הלקוח פנה למשרד עורכי דין קולודני כדי לבדוק את חוקיות הארנונה ובמטרה לבדוק אפשרות להפחית את תשלום הארנונה.בשורה התחתונה:
    לאחר מחקר משפטי וניהול הליכים משפטיים מול עיריית תל-אביב במשך חודשים ספורים, העירייה קיבלה את הטיעון של עורך הדין קולודני: חלק גדול ממשרדי החברה מהווים מרתף לצורך חישוב הארנונה. לפיכך, פטרה עיריית ת”א את הלקוח לחלוטין מתשלום ארנונה בגין שטח זה והוזילה ללקוח באופן משמעותי את תשלום הארנונה הכולל.
  • במספר תיקים הצליח עו”ד קולודני לשנות את סיווג בית העסק לצרכי ארנונה עירונית בעיריית ת”א עבור חברות טכנולוגיות לסיווג “בית תוכנה”. בזכות הסיווג החדש של העסק שילם הלקוח תשלום ארנונה מופחת בשיעור של כ- 75% מהתשלום המקורי שנדרש על ידי העירייה. לעיתים הסיווג החדש לקביעת תעריפי ארנונה מתקבל על ידי הרשות המוניציפאלית, במקרה זה עיריית ת”א, רק לאחר הגשת השגות ודיונים בועדת ערר.
[Total: 0    Average: 0/5]