היתר להקלה

כמשרד עורך דין נדלן מוביל בענייני מקרקעין ובדיני תכנון ובנייה אנו נותנים ייעוץ וכן שירותי כתיבת תצהירים, כתיבת חוות דעת משפטית, אפיון מסמכים, הגשת בקשת היתר להקלה ועוד. תחום תכנן ובניה הוא תחום מורכב השייך באופן כללי לדיני המקרקעין. כל פעילות הקשורה לתכנון ובניה, כמו פרויקט נדלן וכדו', דורשת הבנה עמוקה ובקיאות משפטית בנושא, הן מצד הדין האזרחי והן מצד הדין הפלילי.

עבודה של עורך דין בתחום זה דורשת תיאום וידע בין תחומים שונים כדי לדעת שבכל שלב הכול תואם לחוק. עורך דין בתחומי התכנון והבנייה מייצג לקוחות בוועדות התכנון והבנייה ובוועדות הבנייה של הרשויות המקומיות. במאמר הנוכחי אנו נרחיב מעט אודות העבודה שלנו בתחומי התכנון והבנייה ומה החשיבות של שירותי עורך דין במקרים אלו.

מיהו בעל הסמכות לתת היתר להקלה

חוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965 הוא החוק הסמכותי בענייני התכנון והבנייה והוא בא להחליף את מה שהיה מקובל עד 1965 מימי המנדט הבריטי. החוק כולל הוראות מפורטות לאסור ומותר בתוכניות בנייה, וכן הגדרה מדויקת של תפקיד וועדות הבנייה למיניהם. כמו המועצה לתכנון ובנייה, הוועדה לתשתיות לאומיות, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה וכן הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

ועדות התכנון והבנייה מורכבות מנציגי ממשלה, נציגי עירייה ועוד. חלק מתפקידי הוועדה לתכנון ובנייה היא מתן היתר בנייה, טיפול בהתנגדות להיתר וכן אישור שינוי במקרקעין ועוד. כל מי שמעונין לבנות בארץ מבנה כל שהוא, לא משנה מה אופי או ייעוד המבנה, בכל מקרה הוא צריך לקבל אישור לבנות את המבנה, אישור שהוא בעצם היתר הבנייה. היתר הבנייה לוקח בחשבון את כל מגבלות החוק בעניין הבנייה.

היתר להקלה
אנו נסייע לכם בעניין היתר להקלה וכדומה

היתר למספר יחידות דיור

על פי חוקי התכנון והבנייה אסור לחלק דירה אחת גדולה ליחידות דיור קטנות ללא היתר למספר יחידות דיור מוועדת התכנון והבנייה המקומית. חלוקת דירה למספר יחידות דיור עלולה לגרור קנסות גבוהים ואף צו הריסה. ובטח אתם שואלים אם בכלל אפשרי להוציא היתר בנייה לחלוקת הדירה. האמת, לא קל לקבל היתר בנייה לחלוקת הבית אבל עם ייעוץ וליווי משפטי של עורך דין זה אפשרי.

קבלת ההיתר לחלוקת הדירה מתאפשרת בהתקיים כמה תנאים בסיסיים, חלק מהתנאים הם: ששטח הדירה שרוצים לפצל יהיה מינימום בגודל של 120 מ"ר. תנאי נוסף לקבלת היתר למספר יחידות דיור הוא שהדירה שתתווסף תהייה לפחות 45 מטר מרובע. וכן שבדירה שהתווספה תהייה כניסה נפרדת ושירותים נפרדים ושאין התנגדות לתכנית מצד השכנים.

היתר למספר יחידות דיור
היתר למספר יחידות דיור

בקשת היתר לגובה בניין

עד כאן הבאנו חלק מהתנאים הנדרשים לפיצול דירה, לקבלת מידע מפורט ומורחב יותר בהתאם למקרה הספציפי שלכם, או לבקשת היתר לגובה בניין, אתם מוזמנים לתאם עמנו פגישה. ובאופן כללי, לא רק חלוקת הדירה היא עבירה פלילית, גם סגירת מרפסת או פתיחת חלון עלולים להיות עבירה פלילית ולגרום לכם עוגמת נפש והפסדים כספיים. כל שינוי מהותי במבנה הנכס מצריך היתר בנייה.

היתר הבנייה ניתן בהתאם לזכויות הבנייה שיש לנכס לפי הגדרות התב"ע עוד מלפני בניית הנכס. ההיתר מוודא שהבנייה הנוספת לא תחרוג מזכויות הבנייה שקיימות על הנכס. לפני קבלת ההיתר נדרש היזם לקבל חוות דעת של יועץ חשמל, יועץ אינסטלציה, יועץ נגישות ויועצים נוספים לפי הדרישות הספציפיות של הפרויקט המדובר ותנאי נוסף הוא שאין התנגדות להקלה. הדרישות נמסרות ליזם על ידי הרשות המקומית בהתאם לאופי המבנה, גודלו, מיקומו ועוד.

ליווי משפטי בתכנון ובנייה הוא הכרחי על מנת שלא תסתבכו עם החוק. ככל שתהיו יותר מתואמים עם החוק בעת הגשת הבקשה, כך יזורזו ההליכים וזמן, כידוע, שווה כסף. כמו כן, בעת הבנייה עצמה, אם תסתבכו חלילה עם החוק זה יעלה לכם הרבה כסף, וככל שהפרויקט יותר מתקדם, עלות הטעויות עולה. אנו יכולים ללוות אתכם בכל שלב החל משלב קבלת ההיתרים ועד לאחר גמר הבנייה בפועל, אם יידרש.

כמו כן, אנו נותנים ייעוץ לזקוקים להיתר להקלה, להתנגדות לתמ"א 38, או לבקשת היתר לגובה בניין ואם במקום נדרשת גם הריסה, גם אז ניתן לכם את הליווי המתאים. כי במקרה של מבנה שזקוק להריסה, צריך היתר מיוחד על ההריסה. אנחנו כאן בכדי לעזור לכם למצות את זכויות הבנייה המגיעות לכם. התקשרו אלינו עכשיו בכדי לתאם פגישה.

בקשת היתר לגובה בניין
בקשת היתר לגובה בניין
עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button