דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג ליצירת קשר דילוג לפוטר

משרד קטן, שירות גדול !

פורסם בתאריך 06.04.22

ועדת ערר: פיתוח ציבורי מפחית היטל השבחה – עיריית ירושלים ניסתה לטעון שהיא תבצע את עבודות הפיתוח, אך התברר שזו רק היתה דרכה להימנע מהפחתת היטל ליזם שפועל כיום בעיר, וייקח על עצמו את הפיתוח

פורסם בתאריך 06.05.22

קניתם דירה ויש בה רטיבות? תדרשו תיקון ולא פיצוי כספי. 
במקרים של ליקויי בנייה שדורשים תיקונים מסובכים, אי אפשר לדעת מה תהיה העלות הסופית

פורסם בתאריך 10.02.22

קריית אונו: הופחתו קומות בתמ”א 38 במסלול הריסה ובנייה
ועדת הערר המחוזית קיבלה ערר שהגישו תושבים בקריית אונו נגד מימוש פרויקט תמ”א 38 ברחוב מוניטיפורי בעיר, שיזמה חברת אשדר

לוגו כל יום

פורסם בתאריך 31.03.22

לאור חזרתה של ועדה מקומית מטענה שאין להתחשב בעלות “מטלות ציבוריות” בחישוב היטל השבחה נדחה עררה תוך שהיא חויבה בהוצאות חריגות.

פורסם בתאריך 12.12.21

שחרורו של מגרש כלוא – בעל מגרש שהגישה אליו לא נרשמה בחוזה החכירה, הגיש בקשה לקבל היתר בנייה על המגרש • בעלי המגרש הסמוך התנגדו משום שהגישה היא דרך המגרש שלהם

פורסם בתאריך 09.01.22

בית המשפט קבע כי בעל נכס ריק שהוא גם הרוס יכול ליהנות גם מפטור לנכס ריק לפי צו הארנונה וגם מפטור לפי פקודת העיריות.

פורסם בתאריך 07.07.21

מבקר המדינה קובע כי התועלת שבפרסום מודעות התכנון והבנייה במתכונתן הנוכחית מוטלת בספק וכי יש לבחור חלופה אפקטיבית יותר ליידוע הציבור • התחליפים להודעות העמומות הנתלות ברחוב או מפורסמות בעיתונים עדיין נדירים

פורסם בתאריך 18.10.21

בית המשפט ביטל זיכרון דברים למכירת נחלה במושב עקב מצבו הנפשי של אחד הצדדים. ברוב המקרים, נתבע לא יוכל לטעון לחוסר מודעות או לכושר שיפוט לקוי בצורה קיצונית עד כדי ביטול זיכרון דברים • לפיכך, חשוב להבין את משמעותו המשפטית ולא לחתום עליו בהיסח הדעת

פורסם בתאריך 09.06.21

אלפי חברות הייטק פועלות בישראל, ומושפעות באופן משמעותי מהמיסוי העירוני. רבות מהחברות והיזמים אינם מודעים לאחת ההטבות החשובות ביותר שמעניקה הרשות המקומית.

פורסם בתאריך 17.06.21

מדובר במגדל שאושר לבנייה בצמוד לקניון בת ימון במרכז העיר; הערר הוגש על ידי היזם משה אהרוני, שטען לנזקים ומטרדים משמעותיים שייגרמו למגדל שהוא צפוי להקים בסמוך

פורסם בתאריך 13.04.21

זיכרון דברים נחתם באופן שגרתי בעת רכישת דירה, אך מסתבר שההסכם המדובר, עשוי לגרום ליותר נזק מתועלת. מהן הסכנות בזכרון דברים וכיצד נכון לנהוג?

פורסם בתאריך 16.04.21

פעמים רבות תושבים מעוניינים לסלול כביש באופן לא חוקי – כביש פיראטי, שמקצר דרכים. לעיתים קיצור הדרך מהווה מטרד של ממש. כיצד ניתן להילחם בתופעה. לחצו לקריאה.

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 05.02.21

ליקויי בנייה הפכו למכת מדינה. לא פעם, נאלצים רוכשי דירה לקבל את הדירה מהקבלן כאשר יש בה ליקויים ברמות שונות. מה מומלץ לעשות במקרה שכזה? כיצד נכון לנהוג?

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 29.03.21

סכסוך על השימוש בגג הבניין ברחוב מטמון כהן בתל אביב, שבו רכשו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ורעייתו עליזה פנטהאוז יוקרתי.

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 23.12.20

תושבים במושב כפר נטר ובאבן יהודה הגישו לאחרונה לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז התנגדות לתוכנית של המועצה המקומית אבן יהודה לפתוח לתנועה כביש פנימי קיים המחבר בין היישובים.

לוגו ישראל היום

פורסם בתאריך 14.12.20

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב אישרה את מסמך המדיניות לתוכנית כיכר אתרים בתל אביב: שני מגדלי מגורים בני 25 קומות כל אחד מול חוף הים בתל-אביב, וכן בניית מבנה ציבורי נוסף בגובה 6.5 קומות

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 04.11.20

למרות ההתנגדויות: אושרה תוכנית ל-2 מגדלים בני 25 קומות בכיכר אתרים. אחרי דיונים שארכו במשך עשור אישרה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב את מסמך המדיניות למרחב כיכר אתרים בעיר, הכולל הקמת שני מגדלים ומבנה ציבורי נוסף בן 6.5 קומות. עוד הוחלט כי שיקוע הרחוב שמתחת לכיכר יבוטל ויעלה למפלס הקרקע

לוגו ישראל היום

פורסם בתאריך 04.11.20

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל אביב אישרה את מסמך המדיניות לתוכנית כיכר אתרים בתל אביב: שני מגדלי מגורים בני 25 קומות כל אחד מול חוף הים בתל-אביב, וכן בניית מבנה ציבורי נוסף בגובה 6.5 קומות

פורסם בתאריך 04.11.20

אחרי שלל גלגולים, אישרה היום הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב את תוכנית העיצוב מעוררת המחלוקת של כיכר אתרים • תמהיל השימושים במגדלים יעמוד על 50% מגורים ו-50% מלונאות.

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 09.10.20

מעונינים בבריכה פרטית? ייתכן שתצטרכו לעבור תלאות עד לאישורה עקב סכסוכי שכנים והתנגדויות. אחד החלומות של בעלי בתים צמודי קרקע שהפרוטה מצויה בכיסם, הן ביישובים יוקרתיים והן בערים “הרגילות”, הוא לבנות בריכה פרטית בחצר הבית. כנראה שגם החצי שנה האחרונה, במסגרתה השמיים נסגרו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, לצד ההגבלות והחיים בצל הסגר, מחזקים את הרצון הזה. אם אי אפשר לנפוש בחו”ל או אפילו בארץ – אז לפחות בחצר.

לוגו ישראל היום

פורסם בתאריך 03.09.20

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת גן קיבלה לאחרונה התנגדות תושבים לבניית פרויקט תמ”א 38 (הריסה ובנייה) גדול יחסית, שביקש להגדיל את זכויות הבניה בכ-600%. הסיבה: היעדר תשתיות.

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 23.09.20

תושבי ההרחבה במושב מזור שבמרכז טענו כי דרך עפר, שאמורה לשמש מעבר לכלים חקלאיים, משמשת בפועל להפחתת עומס התנועה ליד הנחלות הוותיקות – על חשבונם. ועדת הערר הורתה שלא לחבר את הדרך לשכונה והחזירה את התיק לוועדה המקומית. מועצת חבל מודיעין: “הנושא בטיפול”

פורסם בתאריך 04.08.20

הופקדה התוכנית המפורטת הראשונה של שדה דב שכוללת 5,000 יח”ד. מדובר בחלק אחד מבין שלושה בתוכנית הגדולה של שדה דב שבצפון תל אביב, שתכלול 16 אלף דירות ושטחי תעסוקה נרחבים

לוגו כל יום

פורסם בתאריך 25.08.20

ערר שבו נדונה בקשה להתליית היתר בנייה לדרך חקלאית משום שההיתר אינו תואם תוכנית. לטענת המבקשים, הדרך החקלאית עתידה להתחבר לדרך קיימ ת, והיא נועדה לשמש דרך רגילה לכל דבר ועניין…

פורסם בתאריך 02.09.19

37 התנגדויות הוגשו נגד תוכנית הבנייה “רובע שדה דב” בצפון ת”א • ברמ”י רוצים לשנות את אופן הקצאת הזכויות בין בעלי הקרקע, בנת”ע מבקשים שתכנון השכונה יותאם לקו הרכבת הקלה, והתושבים באזור רוצים פחות שכנים • היום צפויה הוועדה המחוזית להתחיל לדון בהתנגדויות

לוגו עיתון YNET

פורסם בתאריך 06.12.19

רעש, או “noise pollution” בעגה הרפואית, מאיים להפוך למשבר הבריאות הגדול הבא – כך מזהירים מומחים ומדענים בעולם. כשהוא חודר הביתה הוא עשוי אף להיות עניין של חיים ומוות. אך מה ניתן לעשות לגבי זה והאם לרשויות בכלל אכפת? עו”ד קולודני מסביר על מטרדי רעש

פורסם בתאריך 24.07.19

אחרי מאבק ארוך הוחלט בחודש שעבר לפנות את שדה התעופה, וכעת הגיע שלב המאבק על היקף הבנייה בקרקע • ל”גלובס” נודע כי עשרות תושבים מהשכונות בסביבה מתנגדים למתווה הקיים שכולל 16 אלף יח”ד בעשרות מגדלים • דורשים: צמצום בנייה והנמכת גובה הבניינים.

לוגו דה מרקר - כתבה אודות משרד עו"ד קולודני

פורסם בתאריך 12.08.19

מאות מתושבי השכונות הסמוכות למתחם טוענים כי מימוש התוכנית יגרום לפגיעה חמורה באיכות חייהם ובערך נכסיהם, בין היתר בשל צפיפות “בלתי סבירה” ובנייה גבוהה ורחבה שתחסום להם את קו החוף

הכנס השנתי השמיני לתכנון ובנייה

פורסם בתאריך 24.05.19

הכנס השנתי השמיני לתכנון ובניה עוסק בתחומים רבים המשיקים לענף התכנון והבנייה. בתחומי המשפט, תמ”א, אדריכלות ועוד. הכנס לווה בפאנל מומחים ובין היתר נכלל בו עו”ד נעם קולודני. תוכלו להתרשם ולצפות בתמונות מהכנס בקישור הבא.

פורסם בתאריך 24.07.19

מאות מתושבי השכונות הסמוכות למתחם טוענים כי מימוש התוכנית יגרום לפגיעה חמורה באיכות חייהם ובערך נכסיהם, בין היתר בשל צפיפות “בלתי סבירה” ובנייה גבוהה ורחבה שתחסום להם את קו החוף

פורסם בתאריך 15.07.17

בכפר-סבא ובהרצליה הם הצליחו לבלום (זמנית) את תוכניות המתאר ■ ברמת השרון ובגבעתיים הם נלחמים בהדתה במערכת החינוך ■ וגם בנתניה ובחדרה הרוחות סוערות ■ דוח מיוחד על האנשים שמניעים את המחאה נגד העיריות שלהם

פורסם בתאריך 04.06.18

בתביעה שהוגשה נגד חברת אמות המחזיקה ומנהלת את קניון אורות באור-עקיבא, טוען בעלים של משרד בן 200 מ”ר בתוך הקניון כי הזכויות בשטחים המשותפים שייכות גם לו. אמות: ”מדובר בבעל משרד קטן המנסה לגרום לאמות לרכוש את משרדו בסכום מופרך”

לוגו כלכליסט - כתבה אודות משרד עו"ד קולודני

פורסם בתאריך 26.04.16

ועדת הערר במחוז מרכז: בקניון הזהב מתבצע שימוש חורג של אלפי מ”ר – ועדת הערר קיבלה את טענות הסוחרים וקבעה כי החברה בבעלות האחים משה ויגאל גינדי הסבה מקלטים ומרתפים לשימוש מסחרי ומרחבים מוגנים לחדרי קירור ומחסנים ללא היתר.

פורסם בתאריך 09.04.17

לא מעט נאמר על הקלות שבה ניתן להגיש התנגדות לתוכנית ולגרום בה לעיכובים או שינויים. אלא שבמקרים מסוימים, המתנגדים שהגישו התנגדות המותרת להם על פי החוק, שילמו מחיר יקר: ספגו איומים ואף תביעות

פורסם בתאריך 17.01.16

“לא כל הנוצץ” – אודות ערר שהגיש משרד עו”ד קולודני כנגד גינדי – הקטנת שטחי מעברים, מרחבים מוגנים נעולים, ואפילו צווי הריסה לבנייה בלתי חוקית. קניון הזהב בראשל”צ מתרחק מימי הזוהר ובעלי החנויות תוקפים את חמדנות הבעלים המנסים למקסם כל מ”ר.

פורסם בתאריך 10.02.16

קרית אונו: ועדת הערר הפחיתה קומות בפרויקט תמ”א 38 של הריסה ובנייה – הפרויקט שהתכווץ: ועדת הערר המחוזית קיבלה ערר שהגישו תושבים בקרית אונו נגד מימוש פרויקט תמ”א 38 ברחוב מוניטיפורי בעיר, שיזמה חברת אשדר.

פורסם בתאריך 07.05.14

מגדל בבל – איך הפך פרויקט של דיור מוגן לבניין יוקרה בן 20 קומות? ב-2012 הבטיחה החברה הקבלנית שזכתה במכרז לבנייה על רכס בסמוך לכרמיאל כי יוקם שם פרויקט דיור מוגן ומתחם ספורט. ואולם, בפועל התכנית שהתקבלה הייתה לבניית מגדל יוקרה. עו”ד נועם קולודני, המייצג את תושבי כרמיאל המתנגדים למהלך, מדבר על המקרה.

פורסם בתאריך 20.12.15

זכויות הדייר יציבות הבניין – מהנדס חיצוני קבע שבנייה שביצע דייר על גג בת”א חורגת מהעומס המותר, ערכאות משפטיות חייבו להרוס את הבנייה, אבל עיריית ת”א עדיין מסרבת לבטל את היתר הבנייה שהנפיקה לדייר.

פורסם בתאריך 11.02.13

משרד הביטחון: “חברת צמח המרמן בנתה חמש קומות באלפי מנשה ללא היתר בנייה” בעוד היתר הבנייה המקורי כלל 24 דירות בשני מבנים מחוברים בני 6 קומות, החברה הקימה 48 דירות בשני בניינים נפרדים בני 8 ו-9 קומות.

פורסם בתאריך 29.04.14

מגדל בבל- איך הפך פרויקט דיור מוגן למגדל מפואר בן 20 קומות? – כיצד נערכו הדיירים, באמצעות עו”ד נעם קולודני, לטפל בשחיתות? (בעיתון המודפס תפסה הכתבה את עמוד השער ושני עמודים נוספים…)

לוגו דה מרקר - כתבה אודות משרד עו"ד קולודני

פורסם בתאריך 01.07.12

מעסיקים משתמטים מתשלום פיצויים לדרום סודאנים – בעקבות גירושם מישראל, מבקשי המקלט מדרום סודאן זכאים על פי חוק לתשלום זכויות סוציאליות ולפיצויי פיטורים ■ איתן מזרחי, מעסיק של דרום סודאני שגורש: “האנשים האלה באים לעשות סיבוב.

פורסם בתאריך 11.02.13

צמח המרמן בנתה 5 קומות באלפי מנשה ללא היתר – תושבי הבניינים הסמוכים וחלק מדיירי הבניינים הקיימים שכבר מתגוררים בפרויקט החברה, הגישו התנגדות לוועדה המחוזית בית אל כנגד אישור התוכנית.

פורסם בתאריך 01.05.12

על דבר אחד אין ויכוח: מבנה המשטרה ברחוב דיזנגוף בתל אביב יושב על קרקע שהוגדרה “אדמות ממשלה” ■ אבל בעוד המדינה החליטה למקסם רווח ולבנות במקום מלון ודירות, העירייה והשכנים מקווים לשימוש הציבור בבית שגם כיכב בסדרת חסמבה.

פורסם בתאריך 29.04.12

“הפנטהאוז ירון זהבי” – תוכנית לבניית מגורים ומלון במקום מבנה המשטרה המיתולוגי שברחוב דיזנגוף בתל אביב מרתיחה את השכנים ואת העירייה, שניסתה לבטל את המכרז כבר לפני כ-4 שנים. מינהל מקרקעי ישראל מכר את בניין המשטרה באוקטובר 2006.

תוכן עניינים

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button