דילוג לתוכן דילוג לתפריט דילוג ליצירת קשר דילוג לפוטר

רכישת נדל”ן בפורטוגל

רכישת נדל”ן בפורטוגל

בשנת 2008, עם פרוס המשבר הכלכלי שהתחיל במשבר הסאב-פריים בארצות הברית, החלו מחירי הנדל”ן בפורטוגל, לצד מרבית שאר מדינות מערב אירופה, לצנוח. הירידות במחירים נמשכו באופן כמעט רצוף עד שנת 2014, והתוצאה היתה ירידה של יותר מ – 20% בממוצע במחירי הדיור ברחבי הארץ, וירידות של יותר מ – 40% באזורים ספציפיים ש”סבלו” במיוחד מהשפעת המשבר.

כיום, מדיניות המדינה המעודדת השקעות זרות בנדל”ן ואפילו הענקת אזרחות פורטוגלית לחלק מן המשקיעים, לצד העלייה בתל”ג במדינה והעלייה במחירי הדיור בכל אירופה ובפורטוגל בפרט – הופכת את הרעיון של רכישת נדל”ן להשקעה בפורטוגל אטרקטיבי יותר מאי פעם. באופן כללי, בישראל וגם במדינות רבות אחרות בעולם, רכישת נדל”ן להשקעה במדינות שונות ברחבי העולם היא מערוצי ההשקעה ה”חמים” בעשור האחרון. במאמר זה נבחן את הכדאיות של רכישת נדל”ן להשקעה בפורטוגל, ואת התשואות האפשריות ממהלך כזה.

פורטוגל – ארץ בתנופת צמיחה

בשנת 2011, לאחר כמעט ארבע שנות התדרדרות בכלכלה בכלל מדינות אירופה, נכנסה פורטוגל למשבר כלכלי חמור, בעיקר עקב ירידות חדות בהיקפי הייצוא. משבר זה היה הגרוע ביותר שידעה פורטוגל ב – 40 השנים שקדמו לו. במאי של אותה שנה, הוענקה למדינה חבילת סיוע על סך 78 מיליארד יורו מטעם “קרן החילוץ האירופית”. רק שלוש שנים לאחר מכן, בשנת 2013, רשמה פורטוגל את אחוזי הצמיחה המרשימים ביותר בכלל גוש היורו. בשנת 2014 עלו מחירי הנדל”ן בכ – 2%, ומאז, אנחנו רואים צמיחה יציבה, איטית, ומרשימה במדינה הקטנה שבדרום מערב אירופה.

אנחנו רואים שיפור בכלכלה הפורטוגלית בכל היבט: בייצוא, באחוזי האבטלה הפוחתים, בתיירות, ועוד. ממשלת פורטוגל הובילה ואישרה מעל 200 תקנות שמטרתן להפוך את פורטוגל יעד אטרקטיבי לעסקים, להשקעות, לתיירות, ועוד.

מבחינת אזרחות אירופית, פורטוגל שייכת לגוש האירו ולאחרונה פרסמה תיקון לחוק שהוביל לגירוש יהודי פורטוגל, וקראה לכל מי שיכול להוכיח כי הוא צאצא של יהודי פורטוגל (למשל, על פי שם המשפחה) להתחיל בתהליך שיאפשר קבלת אזרחות פורטוגלית. גם למשקיעים בנדל”ן מוצעת “ויזת זהב” פורטוגלית, ובחלק מן המקרים גם אפשרות לאזרחות פורטוגלית.

צרו קשר עם עורך דין מקרקעין נעם קולודני למידע נוסף 03-6441175

זירת הנדל”ן בפורטוגל כיום

משקיעים רבים ממדינות שונות ובראשן סין, בוחרים להשקיע בנכסים ברחבי פורטוגל, כשהאזור המבוקש ביותר להשקעה (הוא גם הראשי המאפשר השכרה לטווחים קצרים, מה שכמעט מכפיל את התשואה מהנכס אם כי דורש יותר ניהול) היא העיר ליסבון.

המחירים לנכסים בפורטוגל מגוונים, וניתן כיום להשיג דירת שלושה חדרים נעימה, מרווחת, ובמיקום מרכזי בליסבון תמורת 45,000 יורו. תמצאו גם נכסים במיקומים פחות מוצלחים במחירים נמוכים מזה – ונכסים מפוארים במחירים של מאות אלפי יורו.

בין ישראל לפורטוגל אמנת מס המיועדת למניעת כפל מס עבור משקיעים מישראל בפורטוגל, ישנה שורה של הקלות מס והטבות למשקיעים זרים, כך, התשואה על השקעה בנדל”ן בפורטוגל נעה בממוצע בין 4% ל – 8%, בניכוי הוצאות כמו מסים, תשלום לחברת ניהול בגין ניהול ואחזקה מקומיים של הנכס, ועוד.

לסיכום

המתעניינים בהשקעה בנדל”ן בחו”ל ימצאו בפורטוגל יעד אטרקטיבי במיוחד להשקעה בנדל”ן, עם עידוד הממשלה ומדיניות מיסוי והטבות למשקיעים זרים שנועדה לאפשר המשך צמיחה של הכלכלה המקומית. נכסים אטרקטיביים ברבע מחיר ביחס לנכסי נדל”ן בישראל מציעים תשואה כפולה ביחס להשקעות בנדל”ן בישראל, וחברות ניהול הופכות את ניהול הנכס המרוחק פשוט ויעיל. האפשרות לקבלת ויזת זהב או אף אזרחות פורטוגלית בהשקעות בנכסים בפורטוגל, כאשר המדינה היא חלק מגוש היורו (מה שאומר שאזרחות פורטוגלית תאפשר לבעליה שהייה ומגורים בכל מדינות גוש האירו) מהווה ללא ספק יתרון נוסף להשקעה בנדל”ן בפורטוגל.

עורך דין מקרקעין קולודני

על משרד עורך דין מקרקעין – קולודני ושות’

משרד עורך דין מקרקעין ונוטריון קולודני ושות’ נוסד בשנת 2007 וייצג עד היום מאות לקוחות פרטיים ועסקיים במגוון רחב של תיקים וסוגיות משפטיות כגון מכר דירה, רכישת דירה, סוגיות במקרקעין וכיו”ב. המשרד מצטיין במאבק ללא פשרות עבור לקוחותיו, ובשירות מסור ואישי עד השלמת המשימה.

המשרד מעניק שירותים משפטיים במגוון תחומים כולל ייצוג בעסקאות מקרקעין, מכר ורכישת דירה וכן שירותי נוטריון:

5/5
עורך דין
יצירת קשר

למשרד מגוון לקוחות מתחומים שונים, היכנסו להמלצות הלקוחות כדי להתרשם מדעתם על משרד עורכי דין קולודני.

תחומי עיסוק

מאמרים

יצירת קשר

חיפוש באתר

פתח צ'ט
1
שלום וברכה
שלום וברכה
אפשר לעזור?
Call Now Button